sobota, 24 lutego 2024r.

Przygoda z teatrem

Autor: |

Grupy teatralne z Lubelszczyzny wzięły dziś udział w drugim dniu Festiwalu Najciekawszych Widowisk. Na scenie zaprezentowały się zespoły, które uzyskały nominację w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Wydarzenie zorganizowali Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął Artur Sępoch, wicedyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, który przywitał zgromadzonych artystów i publiczność: – Cieszę się, że tu jesteście. To bardzo duży sukces. Chcę, żeby to była dla wszystkich przygoda z teatrem. Już nie w murach szkół, ale na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Dziś życzę wam, byście zaprezentowali swój kunszt aktorski i pokazali się z najlepszej strony. Trema jest niepotrzebna, już sama wasza obecność jest waszym zwycięstwem.

Spektaklom przyglądało się jury w składzie: dr Urszula Lewartowicz, poetka, satyryczka, instruktorka teatralna, autorka książek dla dzieci, tekstów satyrycznych i fraszek, adiunkt w katedrze pedagogiki i kultury UMSC, Przemysław Buksiński, aktor, recytator, animator, wykładowca UMCS, założyciel i moderator Teatru „Poławicze Pereł”, Jan Wawrzyniec Tuźnik, lektor, radiowiec, aktor teatralny, założyciel Teatru Klepisko. Werdykt opublikowany zostanie jutro, 10 maja, na stronach internetowych organizatorów.

Dziś na scenie zaprezentowali się: ALTER EGO, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu – „Pani Twardowska”, KLASA IA, Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie – „Kot w butach”, ŚMIESZKI, Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu – „Kopciuszek na zawodach”, AMBARAS, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju – „Słowo Ma Siłę”, TEATR SUPEŁKI, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie – „Jacek i Placek”, GRUPA KOLULU, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu – „Maba” oraz TEATR NOTOCO MONTEKASYNO, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku – „Inhibicja kompetycyjna, czyli błędna teoria klucza i zamka”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson.

Artykuł przeczytano 718 razy

Last modified: 9 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »