czwartek, 28 października 2021r.

Rowerowa niedziela

Autor: |

Trwają przygotowania do XIV edycji rodzinnego „Rajdu o Błękitną Koszulkę Serca”, organizowaną przez Klub Rowerowy Alfa. Miłośnicy dwóch kółek spotkają się 26 września, na placu Konstytucji 3 maja, skąd wyruszą do mełgiewskiego amfiteatru.

– Nie zmieniamy ubiegłorocznej formuły – mówi Bogusław Kocira, prezes klubu. – Uczestnicy będą mogli zarejestrować się w punkcie na placu, w godz. 12.00-13.00. Stamtąd ruszą w około 9-kilometrową trasę, indywidualnie lub w małych grupkach rodzinnych i towarzyskich. Nie tworzymy kolumny rajdowej.

W Mełgwi, na terenie zielonym przy amfiteatrze, zaplanowano festyn rodzinny. Dla 100 osób, które zarejestrują się w Świdniku i dotrą do mety, przygotowano  pamiątkowe koszulki. Na wszystkich uczestników będzie czekał poczęstunek. Chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o ruchu drogowym oraz rywalizować w konkurencjach sprawnościowych, na przykład jeździe żółwia czy slalomie rowerowym. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

– Jak zawsze, przyświecają nam dwa cele – popularyzacja turystyki i sportów rowerowych oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, a także integracja mieszkańców. Zachęcamy więc do wspólnej zabawy młodszych i starszych miłośników dwóch kółek  – dodaje B. Kocira.
Szczegółowy regulamin rajdu dostępny będzie już niebawem na Facebookowym profilu Alfy. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje burmistrz Waldemar Jakson. Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Miejską Świdnik.

aw

Artykuł przeczytano 152 razy

Last modified: 17 września, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?