sobota, 24 lutego 2024r.

Kierowcy zacierają ręce

Autor: |

Trwa budowa parkingu przy ul. Skarżyńskiego. Prace ruszyły pełną parą a ich zakończenie przewidziano na wczesną jesień. Mieszkańcy okolicznych bloków pozyskali pieniądze na ten cel z Budżetu Obywatelskiego. Za projektem opowiedziało się 516 osób.

 
Na wąskim odcinku drogi od ul. Wyszyńskiego permanentnie brakuje miejsc parkingowych. Część kierowców musi zostawiać swoje auta w dużej odległości od miejsca zamieszkania. Trudny do wykonania jest także na tym fragmencie manewr jednoczesnego wymijania się pojazdów. Jedynym sensownym lekarstwem okazało się skrócenie przydrożnego pasa zieleni i wybudowanie na nim zatoki do parkowania prostopadłego. Według planów powstanie 26 takich miejsc.
Zadanie realizowane jest w formie „Projektuj i buduj”. Umożliwia to dopasowanie planów budowy do zmieniających się warunków oraz technicznych możliwości, bez obowiązku zmiany umowy. Budowę nowych miejsc postojowych wyceniono na 101 tys. zł. Wykona je firma z Mełgwi. Ma na to czas do września.
– Zdajemy sobie sprawę, że ul. Skarżyńskiego jest mocno zdegradowana, dlatego planujemy jej generalny remont. Może uda się zgłosić przedsięwzięcie do Funduszu Dróg Samorządowych, który w tej chwili prowadzi nabór. Dzięki dofinansowaniu udałoby się w przyszłym roku położyć nową nawierzchnię i wymienić krawężniki – mówi Marcin
Dmowski, zastępca burmistrza.
słs

Artykuł przeczytano 1100 razy

Last modified: 24 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »