sobota, 19 września 2020r.

Zwycięstwo na wagę złota

Autor: |

W niedzielę, na stadionie w Mełgwi wicelider tabeli klasy A grupy III, Perła Progres, podejmował lidera Błękit Cyców. Gospodarze spotkania, po zaciętej walce, odnieśli skromne, ale jakże ważne zwycięstwo.

Dla drużyny z Cycowa mecz był szansą na umocnienie się na pozycji lidera. Zwycięstwo mełgwian dawało szansę zrównania dorobku punktowego, dlatego emocji nie brakowało już od pierwszego gwizdka. Mimo, że goście wyszli na murawę bez dwóch kluczowych graczy, Sergiusza Prosaka i Veljko Nikitovicia, nie brakowało im motywacji i stawiali rywalom trudne warunki. W składzie gospodarzy zabrakło Patryka Mizury oraz Damiana Wińskiego. W 20 minucie, po faulu na Kacprze Sygarze, sędzia podyktował rzut wolny. Do wykonania stałego fragmentu piłkę ustawił Adrian Kalita i lewą nogą skierował ją w okienko bramki wpisując się na listę strzelców. Po utracie gola, Błękit ani myślał o rezygnacji z walki o zwycięstwo. Niektórym piłkarzom przyjezdnych zaczęły puszczać nerwy. W 32 minucie, jeden z zawodników otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę.

Druga połowa rozpoczęła się równie energicznie. Już w 46, a następnie 51 minucie żółty kartonik ujrzał Damian Kwiatkowski. Tym samym, składy obu zespołów zredukowały się o 1 zawodnika. W dalszej części spotkania, cycowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz defensywa Perły powstrzymywała wszystkie próby ataku. Gospodarze odpowiedzieli kontratakiem, po którym strzałem w poprzeczkę popisał się Adrian Duda. W 85 minucie, czerwoną kartkę otrzymał Adam Pikuł i mełgwianie zmuszeni byli kończyć mecz w dziewiątkę. To jednak nie przeszkodziło w utrzymaniu wyniku. 1:0 dla Perły Progres Mełgiew.

– Nie ukrywam, że bardzo się cieszymy. Nasze zwycięstwo było skromne, ale chłopaki włożyli w ten mecz serce i zostawili zdrowie na boisku. Uważam, że zasłużyliśmy na te 3 punkty. Wygrana z tak silnym rywalem, który nawet grając w osłabieniu po czerwonej kartce potrafił prowadzić otwartą grę, momentami spychając nas do głębokiej defensywy, ma swój wymiar i smak. Jak na razie runda jesienna jest dla nas udana. Oby było tak jak najdłużej – powiedział Rafał Dybała, szkoleniowiec Perły Progres Mełgiew.

Po 5 kolejkach, mełgwianie na swoim koncie zgromadzili 12 punktów i znajdują się na 2 miejscu w tabeli. Tyle samo oczek mają także Błękit Cyców, Tajfun Ostrów Lubelski oraz Ludwiniak Ludwin.