poniedziałek, 10 maja 2021r.

ZUS uruchamia e-wizyty

Autor: |

Już niebawem nie trzeba będzie wychodzić z domu, aby porozmawiać twarzą w twarz z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Instytucja uruchamia wideorozmowy. Mieszkańcy naszego regionu skorzystają z nich od 29 października.

Do internetowego odwiedzenia Zakładu wystarczy urządzenie z kamerą i mikrofonem: komputer, telefon lub tablet. Wybieramy dogodny dla siebie termin i godzinę e-wizyty. Podczas wideorozmowy eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Na wirtualną wizytę możemy umówić się w dni robocze, w godz. 9.00-14.30. Rozmowy trwają do 20 minut.

– W listopadzie usługa będzie dostępna we wszystkich naszych oddziałach. Jeśli chcemy zarezerwować wirtualną wizytę, należy wejść na stronę www.zus.pl. Podczas rezerwacji podajemy swoje  dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE, docelowo również doradca ds. ulg i umorzeń – informuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Dzień przed spotkaniem otrzymamy SMS z przypomnieniem o e-wizycie. Godzinę przed wideorozmową dostaniemy e-mail z linkiem, który należy otworzyć w godzinę umówionej e-wizyty.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w swojej indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości i pokazać go do kamery podczas e-wizyty.

– W wideorozmowie może wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny klienta, ale w takim przypadku, na etapie rezerwacji wizyty, należy zaznaczyć taką potrzebę. Osoba, która ma pełnomocnictwo zarejestrowane w ZUS, może rozmawiać z urzędnikiem w imieniu klienta wskazanego w tym upoważnieniu – wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim.

Więcej informacji na stronie www.zus.pl/e-wizyta.

ow

 

Artykuł przeczytano 670 razy

Last modified: 21 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?