sobota, 20 lipca 2024r.

Zostan świętym Mikołajem

Autor: |

Już w niedzielę Świdnik rozgrzeją do czerwoności uczestnicy VI Charytatywnego Biegu Mikołajkowego i Nordic Walking. Podczas imprezy, której organizatorem jest Stowarzyszenie Biegający Świdnik, zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację Martynki Kiryluk oraz Pawełka Łagowskiego.

W czwartek, kiedy oddawaliśmy gazetę do druku, na liście startowej znajdowało się już ponad 600 osób. Udział w biegu zdeklarowali nie tylko świdniczanie. W niedzielę, na linii startu pojawią się również zawodnicy z Warszawy, Lublina, Łęcznej, Lubartowa, Chełma, Zamościa, Dęblina, Kurowa i wielu innych miejscowości. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz w klasyfikacji Powiatu Świdnickiego. Organizatorzy uhonorują też najliczniejsze drużyny oraz najciekawsze przebranie.
– Oprócz sportowej rywalizacji, na biegaczy, miłośników nordic walking i kibiców czekać będzie kiermasz fantów oraz ciast. Zapraszamy serdecznie, bo warto pomagać – mówi Magdalena Borowiec-Różycka z Biegającego Świdnika.

Uwaga! Utrudnienia
8 grudnia, w godzinach 9.30-11.30, wystąpią utrudnienia w ruchu na następujących ulicach: al. Lotników Polskich wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową – na odcinku od skrzyżowania z ul. Klonową do ul. Niepodległości, ul. Niepodległości – na odcinku od al. Lotników Polskich do skrzyżowania z ul. Kosynierów, ul. Kosynierów – na odcinku od skrzyżowania z ul. Niepodległości do ul. Racławickiej, ul. Racławicka – na odcinku od ul. Kosynierów do ronda Honorowych Dawców Krwi, ul. Kard. St. Wyszyńskiego – na odcinku od ronda Honorowych Dawców Krwi do skrzyżowania z ul. Klonową, ul. Klonowa – na odcinku od skrzyżowania z ul. Kard. St. Wyszyńskiego do al. Lotników Polskich.

– Prosimy również mieszkańców, by nie parkowali samochodów przy Miejskim Ośrodku Kultury, ponieważ miejsce to będzie zajęte na potrzeby organizacyjne i przeznaczone dla naszych gości oraz uczestników biegu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy – dodaje M. Borowiec-Różycka.
aw

Program imprezy:
9.40 – wspólna rozgrzewka zawodników (parking przed MOK)
9.55 – powitanie uczestników biegu i marszu na linii startu
10.00 – start biegu
10.01 – start marszu
11.15 – podziękowania dla wolontariuszy (sala kinowa MOK)
11.20 – prezentacja przebrań uczestników biegu
11.50 – wręczenie pucharów zwycięzcom biegu i marszu
12.00 – uroczyste zamknięcie zawodów

Artykuł przeczytano 1136 razy

Last modified: 4 grudnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content