sobota, 24 lutego 2024r.

Zostań pisarzem, stwórz książkę

Autor: |

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 zaprasza uczniów szkół podstawowych powiatu świdnickiego do wzięcia udziału w konkursie „Moja Książka”. Zorganizowały go panie Bożena Milanowska i Małgorzata Żabińska. Na prace w kategoriach: literacka (proza, poezja), plastyczna i blog, czekają do 30 kwietnia.

– W tych niesprzyjających okolicznościach, a może nawet im na przekór, zapraszamy na dziewiątą już edycję naszego konkursu! – mówi Bożena Milanowska. – Ponieważ nie mamy pojęcia, jak się sytuacja rozwinie, prosimy wziąć pod uwagę możliwość, że trzeba będzie dostarczyć pracę w wersji elektronicznej, na przykład w formie zdjęcia, filmiku, prezentacji, pliku pdf. Dla autorów blogów niczego to nie zmienia. Może warto – w tym roku szczególnie – pomyśleć nad taką formą twórczości.

Propozycja skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat. Książkę mogą wykonać przy wykorzystaniu dowolnych form, technik i środków. Organizatorzy nie chcą w żaden sposób ograniczać ich inwencji twórczej.
– Naszym celem jest zachęcanie uczniów do poznawania świata książek, rozwijania wyobraźni i twórczości własnej. Zostawiamy im decyzję o tym, jaki temat wybiorą, jaką objętość będzie miała praca, w jaki sposób ją wykonają. Dzięki temu mogą zaprezentować swoje pasje, marzenia, to czym żyją i jacy są. Konkurs wydobywa na światło dzienne rzeczy, o których nie wiedzieli nawet nauczyciele uczący dzieci przez kilka lat. Każdego roku zdarzają się książki, zadziwiające nas i jurorów treścią lub formą – dodaje pani Bożena.

Pytania do organizatorek można kierować poprzez Facebooka/IX Konkurs Literacko-Plastyczny „Moja Książka” lub mailowo: bozena.milanowska@gmail.com

aw

Artykuł przeczytano 1394 razy

Last modified: 20 marca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »