piątek, 23 lutego 2024r.

Zmieniają życie wokół siebie na lepsze

Autor: |

Rodzinnie i ciepło – w takiej atmosferze odbyło się czwartkowe spotkanie wigilijne, zorganizowane przez Centrum Usług Społecznych w Świdniku. Tego dnia, przy wspólnym stole, spotkali się przedstawiciele blisko trzydziestu pięciu organizacji pozarządowych działających na terenie miasta.

Pomoc, wspólne działanie, wsparcie, a przede wszystkim poznanie siebie nawzajem, te idee przyświecały wydarzeniu.

– Na terenie miasta działa bardzo wiele organizacji pozarządowych. Wszystkie funkcjonują bardzo prężnie, lecz większość z nas słyszała o zaledwie kilku. Dodatkowo same organizacje wiedzą niewiele o sobie nawzajem. Ten wieczór jest właśnie po to, by się poznać i porozmawiać. Takie spotkania są bardzo ważne, ponieważ integrują świdnicką społeczność. Chcemy, aby było typowo rodzinnie. Ze Słowem Bożym, opłatkiem i wspólnym kolędowaniem – mówi Renata Elmerych, organizator społeczności lokalnej Centrum Usług Społecznych w Świdniku.

Podczas wigilijnego wieczoru nie zabrakło również przedstawicieli władz miasta, którzy podkreślali istotną rolę organizacji pozarządowych w życiu społecznym.

– Wielokrotnie mówiłem, jak ważną rolę pełnią te organizacje w życiu miasta, obejmując swoim zakresem wiele problemów i działań społecznych. Życzę Państwu nowych zainteresowań i perspektyw. Niech Bóg błogosławił Wasze działania, abyście mogli nadal zmieniać życie wokół siebie na lepsze – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

– Bardzo się cieszę, że odpowiedzieli Państwo na nasze zaproszenie. Zależy nam, żebyśmy skupiali się wokół wspólnych idei i podejmowali razem działania na rzecz naszej społeczności. Żywię nadzieję, że to spotkanie to kolejny krok ku temu – podkreślał Andrzej Mańka, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Świdniku.

Artykuł przeczytano 1160 razy

Last modified: 16 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »