czwartek, 07 grudnia 2023r.

Zmiany na drogach, zmiany w zieleni

Autor: |

Równiarki wyjadą na drogi gruntowe w przyszłym tygodniu. Utrzymanie ulic, w przyszłości również zieleni miejskiej, przejmuje Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek.

Kilka dni temu, radni zgodzili się na powierzenie utrzymania dróg i zieleni Przedsiębiorstwu Komunalnemu Pegimek. Dotychczas wykonawców tych zadań urząd wybierał w przetargach. Teraz to się zmieni. Miejska spółka zajmie się zadaniem od ręki, po podpisaniu zarządzenia przez burmistrza.

– Prace naprawcze na drogach gruntowych chcemy rozpocząć w przyszłym tygodniu – zapowiada Przemysław Kozień, kierownik referatu infrastruktury komunalnej Urzędu Miasta.

Roboty zaczną się od profilowania dróg, czyli do akcji wkroczą równiarki. W ratuszu powstaje właśnie harmonogram budowy i remontów dróg w mieście. Już teraz wiadomo, że w najbliższym czasie naprawiony zostanie też m. in. chodnik przy ulicy Kopernika. Na utrzymanie dróg w budżecie miasta zapisano 280
tys. zł.

Zielenią, m. in. koszeniem trawników i nasadzeniem nowych roślin, Pegimek zajmie się od przyszłego roku. Do końca 2019 r. obowiązuje umowa miasta z firmą Garden Designers (to przedsiębiorstwo realizuje właśnie za stacją Orlenu przy al. Lotników Polskich pierwszy z czterech nowych parków w Świdniku).

Co oznacza powierzenie tych zadań miejskiej spółce? – To dobra wiadomość dla firmy i dla mieszkańców – ocenia Hubert Obrusiewicz, prezes PK Pegimek. Tłumaczy: – Umowa daje nam stabilność. Nie musimy stawać do przetargów, mamy zagwarantowane godziwe stawki, które umożliwią długofalowy rozwój przedsiębiorstwa m. in. poprzez inwestowanie w wysoko wydajny, nowoczesny sprzęt.

Skorzystać mają też świdniczanie. – Mieszkańcy zyskają pewność, że utrzymaniem dróg i zieleni zajmuje się firma, która świetnie zna miasto, jego potrzeby i specyfikę. To daje poczucie bezpieczeństwa i gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług. Nie będzie już sytuacji, że zadania wykonuje raz ta, raz inna
firma – dodaje H. Obrusiewicz.

rp

Artykuł przeczytano 1311 razy

Last modified: 18 marca, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »