poniedziałek, 16 grudnia 2024r.

Zmagania na recytatorskiej niwie

Autor: |

„Nochalina”, „Zły humorek”, „Modlitwa człeczyny”, „Złoty wiek”, a także fragmenty „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Gorzkiej czekolady” i „Pani Twardowskiej”. To tylko niektóre z tytułów, które zaprezentowali młodzi recytatorzy z powiatu świdnickiego.

Wczoraj, w Miejskim Ośrodku Kultury, odbył się powiatowy etap 42. Małego Konkursu Recytatorskiego. W wydarzeniu wzięło udział 28 uczniów z klas I-VIII szkół podstawowych. Podczas spotkania zaprezentowali się zwycięzcy wyłonieni podczas eliminacji szkolnych i gminnych.

Zmaganiom młodych recytatorów bacznie przyglądało się jury, w składzie: Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak (kierownik biura WOK, organizatorka wielu konkursów recytatorskich i literackich), Anna Krawczyk-Skwarska (specjalistka ds. edukacji i animacji CK w Lublinie, organizatorka imprez edukacyjno-kulturalnych, konkursów recytatorskich, warsztatów) oraz Jacek Dragun (związany z Teatrem Andersena w Lublinie, laureat wielu nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej).

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić: Gabriela Iwaniuka (SP w Mełgwi, „Pierwsza fotografia Hitlera”), Macieja Bogutę (SP w Jackowie, „Spóźniony Słowik”) oraz Szymona Augustynowicza (SP nr 7, „Makaron”). Nominowani do Turnieju Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego: Zuzanna Tusińska (SP nr 7, „Najpiękniejszy Sen Roku”), Gabriela Misiurek (SP nr 7, fragment „Ani z Zielonego Wzgórza”), Alicja Jasińska (SP nr 3, „Polski szczur i chiński mur”) oraz Antonina Brzyska (ZPO w Trawnikach, „Kura”).

Konkurs charakteryzował się dużą różnorodnością utworów i autorów prezentowanych wierszy i fragmentów prozy. Jury omówiło występy uczestników oraz podzieliło się wskazówkami, na które warto zwrócić uwagę zarówno podczas przygotowywania tekstu, jak również w czasie wystąpienia. Organizatorzy pogratulowali wszystkim recytatorom i podziękowali, że po raz kolejny tak chętnie wzięli oni udział w konkursie. Podziękowania skierowano również do nauczycieli i instruktorów, którzy pokazują uczniom, że warto pięknie mówić i brać udział w konkursach, które rozwijają „kulturę żywego słowa”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson. Nagrody zostały ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury.

« z 3 »

Artykuł przeczytano 1238 razy

Last modified: 22 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content