poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Złomowanie i kasacja pojazdów

Autor: |

Twoje stare auto jest już w takim stanie, że nie opłaca się go naprawiać ani wystawiać na sprzedaż. Być może uległo poważniejszemu wypadkowi? W takim wypadku nie czekaj i zdecyduj się na jego zezłomowanie. Zapoznaj się z naszym artykułem, by dowiedzieć się więcej na ten temat i znaleźć profesjonalne złomowisko w okolicy Wrocławia, które zajmie się jego kasacją.
Jak przygotować się do złomowania samochodu 

Zanim zdecydujesz się na złomowanie pojazdu, pamiętaj o tym, by wybrać do tego zadania legalnie działającą stację demontażową. Tego typu placówka musi posiadać stosowne zezwolenia od wojewody. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że cały proces odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem, a po wszystkim dostaniesz dokumentację, która umożliwi Ci wyrejestrowanie auta i odzyskanie niewykorzystanej części ubezpieczenia OC. 

Niestety  nie wszystkie firmy złomujące działają w transparentny sposób. Wiele z nich jest przykrywką dla organizacji przestępczych, które pozyskują samochody wykorzystywane później w nielegalnych aktywnościach. Jeżeli nie chcesz mieć problemów z prawem, pamiętaj o tym, by upewnić się, że wybrałeś firmę funkcjonującą legalnie. 

O czym jeszcze warto pamiętać? Złomowanie auta wymaga okazania stosownych dokumentów, które potwierdzą Twoją tożsamość oraz to, że jesteś posiadaczem danego samochodu. Dlatego wybierając się na złomowisko, koniecznie zabierz ze sobą dowód rejestracyjny i dowód tożsamości, a także kartę pojazdu, jeżeli taką posiadasz. Stacja demontażowa po załatwieniu formalności powinna wydać Ci również kwity unieważniające dowód i tablice rejestracyjne oraz kartę pojazdu. 

Złomowanie aut we Wrocławiu – jak wybrać?

Bliskość złomowiska, choć bardzo istotna nie jest najważniejszym czynnikiem, na jaki powinieneś zwracać uwagę podczas wybierania miejsca, w którym odbędzie się złomowanie samochodu. Przed dokonaniem wyboru koniecznie zapoznaj się z opiniami dotychczasowych klientów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dany punkt umożliwiający kasację pojazdów obsłuży Cię w profesjonalny i sprawny sposób. 

Najlepszej jakości stacje oferują również dodatkowe usługi, dzięki którym wysiłek związany ze złomowaniem auta jest jeszcze mniejszy. Chodzi między innymi o odbiór samochodu spod podanego adresu. Dzięki temu możesz załatwić całą procedurę, nie opuszczając przy tym swojego domu. To idealne rozwiązanie, jeżeli cenisz sobie wygodę i oszczędność czasu. 

DWCAR – szybkie i sprawne złomowanie pojazdów

Nie jesteś pewien gdzie szukać tego rodzaju usług? Polecamy firmę, która spełnia wszystkie wymienione wyżej standardy i oferuje bezproblemowe załatwienie wszystkich formalności związanych z kasacją pojazdów. Mowa tu o DWCAR z Ponieca. To doświadczona stacja demontażu ciesząca się zaufaniem klientów z całego Dolnego Śląska i Wielkopolski. Jeżeli szukasz najlepszej opcji na złomowanie aut Wrocław, DWCAR to wybór, na który warto postawić. 

DWCAR zajmuje się także skupem pojazdów w każdym stanie. Możesz skontaktować się z nimi w celu dokonania wyceny swojego samochodu. To doskonała alternatywa dla złomowania auta, dzięki której możesz dodatkowo zarobić.

/REKLAMA/

Artykuł przeczytano 246 razy

Last modified: 4 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »