piątek, 23 lutego 2024r.

Żłobek wystartował

Autor: |

W czwartek inwestor przejął plac budowy. W przyszłym roku do żłobka przy ul. Klonowej wprowadzą się najmłodsi świdniczanie. W nowym gmachu znajdzie się miejsce dla 120 maluchów.

Na lokalizację nowego żłobka wybrano działkę między ul. Kopera i Klonową. Teren należy do miasta i w planie zagospodarowania przestrzennego jest zarezerwowany właśnie pod działalność oświatową.

– Nie przypadkowo wybraliśmy to miejsce. W tej części miasta, po pierwsze, buduje się dużo nowych bloków, do których wprowadzają się młode rodziny z dziećmi, po drugie nie ma w tym rejonie miejskich placówek oświatowych i opiekuńczych dla najmłodszych – tłumaczyła Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Przygotowania do inwestycji ruszyły. Dodatkowo okazało się, że miasto może liczyć również na dotację z rządowego programu Maluch Plus. W lutym przedstawiciele ratusza odebrali promesę na ponad 3,1 mln zł. Jest to najwyższe dofinansowanie w województwie. Natomiast wartość całej inwestycji wyniesie blisko 7 mln zł.

W tej chwili wszystkie formalności są zakończone. – Wykonawca przejął właśnie teren budowy i rozpoczyna prace – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Maluchy skorzystają z nowego żłobka w przyszłym roku. Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Znajdzie się w nim 5 sal dziennych dla dzieci, każda z łazienką, pomieszczenia przeznaczone do spania, zabawy oraz szatnia.

Kolejne pokoje przeznaczono na sekretariat, gabinety dyrektora i pielęgniarki. Pracownicy placówki będą mieć pomieszczenie socjalne z szatnią. W budynku powstanie też kuchnia z magazynami na żywność, sprzęt i zmywalnią.

Zadaniem wykonawcy jest także budowa drogi dojazdowej do żłobka, chodników i miejsc parkingowych. Do dyspozycji maluchów będzie również plac zabaw, który zostanie wyposażony, między innymi w piaskownicę, karuzelę i ciuchcię z wagonikami. Cały obiekt ma być też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Artykuł przeczytano 1306 razy

Last modified: 31 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »