sobota, 23 września 2023r.

Zielone odpady trafią do kontenerów

Autor: |

Kilka dni temu, do jedenastu lokalizacji na terenie miasta, powróciły kontenery na zielone odpady. Mieszkańcy domków jednorodzinnych będą mogli liczyć na odbiór części tego typu śmieci również z własnych posesji. Nadmiaru skoszonej trawy czy drobnych gałęzi mogą się również pozbyć, wywożąc je samodzielnie do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Świdniczanie już zdążyli się przyzwyczaić do brązowych kontenerów, czyli tzw. punktów zbiorczych, przeznaczonych na odpady zielone. Można je było znaleźć w kilkunastu lokalizacjach na terenie miasta. Korzystali z nich przede wszystkim mieszkańcy domów jednorodzinnych. Na zimę, czyli w czasie kiedy na posesjach nie ma zielonych odpadów, pojemniki zostały uprzątnięte. W tzw. międzyczasie zmienił się “Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Świdnik”. Z dokumentu został wykreślony punkt o obowiązku organizacji przez miasto punktów zbiorczych, gdzie mieszkańcy pozbędą się zielonych odpadów. Taka zmiana zaniepokoiła wielu świdniczan. Okazuje się jednak, że ich obawy były niepotrzebne.
– Dla mieszkańców nic się nie zmienia. Regulamin nie zakazuje nam ustawiania ogólnodostępnych kontenerów na zielone odpady w ich dotychczasowych lokalizacjach – tłumaczy Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Zresztą, w minionym tygodniu wszystkie pojemniki wróciły na swoje miejsca. Wystawiliśmy je nawet wcześniej niż rok temu.
Brązowe kontenery trafiły w jedenaście punktów na terenie Świdnika i pozostaną w nich do końca listopada. Mieszkańcy będą mieli również możliwość pozbycia się skoszonej trawy czy drobnych gałęzi prosto ze swoich posesji. Raz w miesiącu, z każdego domu jednorodzinnego, Remondis odbierze maksymalnie 240 l odpadów zielonych. Jeśli będzie ich więcej, właściciele posesji sami będą mogli je odwieźć do punktów zbiorczych, czyli brązowych kontenerów lub do jednego z dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Mieszczą się one przy ul. Żwirki i Wigury i przy ul. Krępieckiej.

Gdzie znaleźć brązowe kontenery?

Pojemniki znajdują się w jedenastu punktach: przy skrzyżowaniu al. NSZZ “Solidarność” z ul. Wyszyńskiego (1 kontener), u zbiegu ul. Polnej z al. Lotników Polskich (2 kontenery), przy skrzyżowaniu ul. Struga z al. Lotników Polskich (1 kontener) i ul. Wiejskiej z ul. Wyszyńskiego (1 kontener), na końcu ul. Błękitnej (1 kontener), przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej z ul. Piękną (1 kontener), obok altanki przy ul. Jaworowej (1 kontener), przy ul. Matejki (1 kontener), na końcu ul. Wojska Polskiego (przy lesie, 1 kontener), na początku ul. Czecha (dwa kontenery) i przy skrzyżowaniu ul. Wiejskiej z ul. Gospodarczą (1 kontener).

Artykuł przeczytano 3420 razy

Last modified: 22 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »