czwartek, 02 grudnia 2021r.

Ze Świdnika do Gdańska

Autor: |

Dobra wiadomość dla osób korzystających z Portu Lotniczego Lublin. Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą bezpośrednie połączenie ze Świdnika do Gdańska. To drugi, krajowy kierunek, oferowany przez lotnisko. Do miasta Neptuna polecimy już 13 listopada.

W czerwcu połączenie wróciło po ponad sześcioletniej przerwie. Zgodnie z planem, wakacyjny kierunek był obsługiwany dwa razy w tygodniu przez PLL LOT. Ostatni rejs zrealizowano 11 września. Duże zainteresowanie trasą spowodowało, że polski przewoźnik zdecydował się wprowadzić ją do siatki połączeń również w sezonie zimowym. Kierunek będzie obsługiwany raz w tygodniu – w soboty, maszynami Bombardier Q400. W konfiguracji PLL LOT na pokładzie znajdzie się miejsce dla 78 pasażerów.

Samolot wystartuje ze Świdnika o godzinie 8.50. W Gdańsku będzie o godz. 10.05, by o 10.55 wyruszyć w drogę powrotną na Lubelszczyznę. Lądowanie w Świdniku planowane jest na godz. 12.05. Bezpośredni przelot będzie trwał 1,15 godz. Ostatni lot na tej trasie przewidziany jest 26 marca 2022 roku. Bilety na podróż można już kupić na stronie www.lot.com/pl/pl.

af, fot. Piotr Belcarz

Artykuł przeczytano 586 razy

Last modified: 28 października, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?