wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Zdradzą modelarskie tajemnice

Autor: |

Podzielą się pasją oraz opowiedzą o tym, jak powstają małe dzieła sztuki z plastiku i kartonu. Pracownicy Strefy Historii rozpoczęli projekt „Buduj z Andrzejem”, w którym, za pośrednictwem Internetu, zdradzą tajniki modelarskiego kunsztu.

Muzeum w każdy wtorek i piątek opublikuje na fanpage’u na Facebooku informacje oraz zdjęcia z postępów w pracy nad powstającymi w nim modelami.

– Chcemy w ten sposób zachęcić świdniczan do zainteresowania się modelarstwem oraz rozpropagować działalność klubu modelarskiego „Taurus”, który działa w Strefie Historii. Pokażemy składanie tych małych dzieł krok po kroku. Opowiemy, jak powstają, z jakich materiałów są zrobione i czego potrzeba, by móc złożyć je w domu – mówi Andrzej Misiurski ze Strefy Historii.

Podczas wirtualnej lekcji modelarstwa mieszkańcy lepiej poznają historię polskiego lotnictwa i pojazdów gąsiennicowych, a także dowiedzą się, jakie rodzime okręty pływają po morzach i oceanach.

– Zależy nam, aby pokazać różne strony modelarstwa, skupiając się jednak na modelach w biało-czerwonych barwach. Część będzie wykonana z plastiku, a część z kartonu, dzięki czemu uczestnicy wirtualnych zajęć zobaczą jak różnorodna jest to pasja – tłumaczy pan Andrzej.

Swój cykl Strefa Historii rozpocznie od budowy samolotu myśliwskiego MiG-23 MF w skali 1:48, w biało-czerwonym malowaniu. Jej pracownicy mają już pomysł na kolejne modele.

– Chcielibyśmy, żeby kolejny był związany ze Świdnikiem. Być może będzie to model śmigłowca Sokół – zdradza A. Misiurski.

Stworzone w ramach projektu prace nie zostaną tylko w wirtualnej przestrzeni. Będzie je można obejrzeć w Strefie Historii, mieszczącej się na drugim piętrze w Galerii Venus. Chętni odwiedzą także działającą w muzeum modelarnię, która, po zdjęciu obostrzeń, zaprasza do siebie od poniedziałku do piątku, w godz. 14.00-18.00.

af

Artykuł przeczytano 1588 razy

Last modified: 19 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content