czwartek, 02 grudnia 2021r.

Zdali sportowy egzamin

Autor: |

Rozegrali pierwszy poważny turniej w swojej karierze, odnieśli sukces i pokazali dojrzałość. Najmłodsi piłkarze ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Świdniku wrócili z Zabrza, gdzie podczas weekendu 21-22 listopada rywalizowali w turnieju Bielik CUP.

Młodzi sportowcy zajęli trzecie miejsce i  tym samym wywalczyli sobie prawo do udziału w wielkim turnieju finałowym Bielik CUP, który odbędzie się w maju przyszłego roku w Krakowie.

– To był wspaniały turniej. Rywalizowało osiemnaście zespołów i nasi chłopcy pierwszego dnia przeszli do ligi mistrzów, po czym awansowali do turnieju finałowego – mówi Łukasz Jankowski, trener młodych piłkarzy.

Trener podkreśla, że sukcesy sportowe to jedno, ale niezmiernie ważne jest, że zawodnicy zadali podczas wyjazdu inny egzamin.

– Chłopcy mają po siedem lat, niektórzy nawet sześć. Dla większości był to pierwszy poważny wyjazd bez rodziców i musieli wykazać się samodzielnością i dużą dyscypliną. Pochwalę ich, że zdali ten egzamin na piątkę. To bardzo ważny aspekt tej wyprawy – podkreśla Ł. Jankowski.

Podczas samego turnieju piłkarze również wykazali się siłą i dojrzałością.

– Grali świetnie, ale też wspaniale reagowali na stres związany z grą. Bywały trudne momenty, od radości po płacz. Trzeba było się szybko pozbierać przed kolejnym meczem i z tym wszystkim wspólnie sobie poradziliśmy. Zaznaczę, że przy dużej pomocy dwóch mam, które z nami pojechały. Mieliśmy też wsparcie z trybun, ponieważ niektórzy rodzice przejechali pół Polski, by kibicować naszym zawodnikom – mówi trener świdnickich mistrzów.

Życzymy sukcesów w majowym finale Bielik CUP. 

mj, fot. Facebook/Szkoła Podstawowa SMS

Artykuł przeczytano 146 razy

Last modified: 24 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?