niedziela, 24 września 2023r.

Zbiórka dla Solecznik

Autor: |

Trwa zbiórka pieniędzy i darów dla polskich dzieci z Solecznik Małych na Wileńszczyźnie. Dowody pamięci o naszych rodakach zza wschodniej granicy dotrą do nich 1 kwietnia.

– W pamięci mam ciągle biedę panującą wśród polskich rodzin na Litwie i ogromną wdzięczność za każdy przywieziony dar – mówi Anna Broda, organizatorka wyjazdu.

Poprzednia wyprawa odbyła się przed Bożym Narodzeniem. Do Solecznik trafiły ubrania, buty, przybory szkolne, trwała żywność i wiele innych darów. Ponieważ hojność darczyńców okazała się większa od spodziewanej, tym razem zaplanowano wyjazd większym samochodem.

Do akcji zbiórki darów przyłączyła się młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego, która gromadzi trwałą żywność. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 7, specjalizują się natomiast w gromadzeniu słodyczy. Dary można przynosić również do Miejskiego Ośrodka Kultury, który użyczył swoich pomieszczeń na zbiórkę. Jej zakończenie zaplanowano na 31 marca.

– Mam specjalną prośbę do osób, które posiadają używane, ale sprawne telefony komórkowe. Gdyby zechcieli podarować je polskim dzieciom z Litwy, te byłyby zachwycone. Posiadanie komórki jest tam przedmiotem marzeń każdego dzieciaka – tłumaczy A. Broda.

Organizatorzy wyjazdy na Litwę zachęcają również do wpłacania pieniędzy na konto Stowarzyszenia Akademia Uśmiechu, które również przyłączyło się do akcji.: PKO BP 38 1020 3176 0000 5802 0256 5075. Prosimy o dopisek: Darowizna-Litwa.

Artykuł przeczytano 1464 razy

Last modified: 14 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »