sobota, 23 września 2023r.

Zawładnęła ringiem

Autor: |

Najlepsze pięściarki świata zaprezentowały się w ubiegłym tygodniu podczas Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Boksie w Gliwicach. Wśród nich znalazła się również Weronika „Buła” Bochen ze Świdnika. Podopieczna klubu Berej Boxing zajęła 1. miejsce.

Organizatorami wydarzenia, które odbyło się po raz 14, byli: Polski Związek Bokserski, Śląski Związek Bokserski, Miasto Gliwice i Guks „Carbo”. W zmaganiach wzięło udział 180 pięściarek. W piątek świdniczanka rozegrała finał kadetek w kategorii wagowej +80 kg.
– Zmierzyłam się z Alicją Piątkowską. W drugiej rundzie skończyłam przed czasem z powodu niezdolności mojej przeciwniczki do dalszej walki. Zawody były na bardzo wysokim poziomie. Przyjechały najlepsze z najlepszych – mówi Weronika Bochen.
Także wakacje były intensywnym czasem dla zawodniczki. Podczas dwumiesięcznej przerwy od szkoły przygotowywała się do walki.
– Nie miałam odpoczynku od treningów. Byłam na dwóch obozach z kadrą Lubelszczyzny, a w międzyczasie na zgrupowaniu kadry narodowej kadetek – wyjaśnia Weronika.

nat, fot. archiwum zawodniczki

Artykuł przeczytano 1300 razy

Last modified: 23 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »