środa, 29 marca 2023r.

Zaśpiewali i zatańczyli dla Mikołaja

Autor: |

To był niezwykły, bo połączony z urodzinami i Dniem Kobiet, koncert charytatywny pt. „Muzyczna Bombonierka”. Tym razem jego organizatorzy: Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielczy Dom Kultury we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, postanowili pomóc młodemu świdniczaninowi – Mikołajowi Capale.

– Chłopiec urodził się w 2014 roku jako wcześniak z wrodzoną wadą nerek, posocznicą oraz niewydolnością oddechową. Przez pierwsze trzy tygodnie walczył o życie na Oddziale Intensywnej Terapii. W trzeciej dobie życia przeszedł zabieg chirurgicznego usunięcia nerki, a w 2016 roku przeszczep nerki. W ostatnim czasie zdiagnozowano u niego powikłanie posttransplantacyjne. Ma też zwłóknienie wątroby oraz wadę wzroku. Zmaga się także z atopowym zapaleniem skóry. W trakcie leczenia przeszedł 18 operacji, jednak pomimo tego jest uśmiechniętym i bardzo radosnym chłopcem. Mikołaj nadal potrzebuje opieki, zajęć terapeutycznych oraz rehabilitacji i właśnie dlatego zaprosiliśmy tu dziś Państwa. Żebyśmy wspólnie mogli mu pomóc – opowiadała o młodym bohaterze Edyta Socha, kierownik Spółdzielczego Domu Kultury.

Nim koncert rozpoczął się na dobre, a na scenie pojawili się pierwsi artyści, światła reflektorów zwrócono właśnie na Mikołaja. Chłopiec świętuje w tym roku 9. urodziny. By je uczcić, zebrani na sali artyści oraz publiczność wspólnie zaśpiewali mu gromkie „Sto lat”. Nie zabrakło też uścisków i prezentów, które wręczyły władze Spółdzielni Mieszkaniowej.

Słów wzruszenia nie krył tata Mikołaja, który powiedział: – Dziękuję za tą piękną inicjatywę, jak również to dzisiejsze wydarzenie. Mikołajek to prawdziwy bohater. Przeszedł ciężki okres, ale cały czas walczy. Serdecznie wszystkim dziękuję. Dziękuję Państwu, organizatorom oraz artystom, którzy za chwilę wystąpią.

A dla zebranej w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury zatańczyli i zaśpiewali w sobotę: Seniority z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ZTW Ambarass, Euphoria Jazz, Umbrella Dance, Foutte, zespół tańca ludowego, Hip Hop Seven Storms, Hip Hop SDK Crew, Hip Hop Formacja, uczestnicy zajęć umuzykalniających, zespół wokalny Quenya ze Spółdzielczego Ośrodka Kultury oraz gościnnie grupy taneczne z Jastkowa i Płouszowic.

Koncert zwieńczyła zbiórka na rzecz Mikołaja oraz niespodzianka. Obecne na sali panie, które już 8 marca będą obchodziły swoje święto, otrzymały od panów tulipany.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson.

Jak jeszcze możesz pomóc Mikołajkowi?

Młody świdniczanin znajduje się pod opieką Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Osoby, które chciałyby dołożyć swoją cegiełkę do jego leczenia, mogą dokonywać przelewów na nr konta BZ WBK: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, w tytule wpisując: „269 pomoc w leczeniu Mikołaja Capała”.

« z 5 »

Artykuł przeczytano 284 razy

Last modified: 4 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »