sobota, 23 września 2023r.

Zaproszenie dla złotych par

Autor: |

50 lecie małżeństwa

Odznaczenie od prezydenta RP, dyplom, upominki i uroczystość w Urzędzie Stanu Cywilnego – to wszystko czeka na mieszkańców Świdnika, którzy w tym roku obchodzą 50. rocznicę ślubu.

Władze miasta chcą uhonorować złotych jubilatów i dlatego zachęcają ich do zgłaszania się do Urzędu Stanu Cywilnego w Świdniku (mieści się w gmachu magistratu przy ul. Wyspiańskiego 27). Wszystkie informacje można uzyskać też pod numerem tel. 81 751 76 57. Jubilatów mogą zgłaszać również rodziny. Warunkiem jest mieszkanie małżonków na terenie miasta.

Ratusz zbiera wnioski od par, które pobrały się 50 lat temu, przekazuje wojewodzie, a ten wysyła je do Kancelarii Prezydenta RP. Głowa państwa przesyła jubilatom list gratulacyjny oraz medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

– Warto się do nas zgłosić, bo medal od Prezydenta to wyróżnienie i wspaniała pamiątka – zachęca Karol Łukasik z Urzędu Miasta Świdnik.

Prezydenckie medale wręcza jubilatom burmistrz. Okazją są specjalne uroczystości organizowane w świdnickim USC dwa razy w roku: wiosną i późną jesienią. Na jubilatów oprócz dobrych słów i odznaczeń czekają też dyplomy, kwiaty i upominki. W ubiegłym roku medale odebrało 21 małżeństw.

rp

Artykuł przeczytano 1318 razy

Last modified: 4 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »