środa, 19 czerwca 2024r.

Zapraszamy na urodziny SDK

Autor: |

W tym roku, Spółdzielczy Dom Kultury obchodzi 40-lecie działalności. Z tej okazji placówka zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie w dniach 1-2 czerwca, na boisku Świdniczanki, przy ul. Turystycznej. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji.

– Startujemy w sobotę, 1 czerwca, od godz. 10.00 – mówi Edyta Socha, kierownik SDK. – Na ten dzień zaplanowaliśmy wystawę pojazdów, które w codziennej pracy służą mundurowym oraz pokaz tresury psa policyjnego. Funkcjonariusze będą również prowadzić konkursy dla dzieci na temat bezpieczeństwa i znakować rowery. Przypominamy wszystkim, którzy zechcą skorzystać z tej okazji, aby koniecznie zabrali dowód tożsamości. Nie zapomniała też o naszym święcie Straż Miejska, która przygotuje, między innymi, konkurs rowerowy. Z pokazami zapowiedzieli się również świdniccy strażacy.

W bloku artystycznym znalazły się występy Zespołów Tańca Nowoczesnego Ambarass oraz „Domino Jazz”. Zwieńczeniem muzycznych atrakcji będzie koncert lubelskiego zespołu rockowego „Chmiele”. Przez cały czas trwania festynu będą odbywać się animacje dla dzieci. Z myślą o nich organizatorzy przygotują dmuchany plac zabaw.
Wszystkie atrakcje dla najmłodszych są bezpłatne.

Dla nieco starszych organizatorzy przygotowali festyn modelarski, połączony z warsztatami i konkursem na najpiękniejszy model. Nie zabraknie strzelnicy oraz miniakademii futbolu. Podczas imprezy będzie można spotkać się z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej i porozmawiać o bieżących sprawach mieszkańców.

Największą atrakcją pierwszego dnia festynu, będzie zjazd food trucków. Świdnik odwiedzi 16 aut przystosowanych do przygotowywania i wydawania posiłków. Każdy z samochodów zaproponuje oryginalne potrawy z różnych stron świata, na przykład amerykańskie tradycyjne burgery czy azjatyckie pierożki. Oferta powinna zaspokoić najwybredniejsze gusta smakoszy.

Drugi dzień urodzin SDK rozpocznie się o godz. 10.00, pokazem form pracy placówki oraz warsztatami rękodzieła. O godz. 13.00 w kościele pw. NMP Matki Kościoła zostanie odprawiona msza św. w intencji Spółdzielczego Domu Kultury. Oprawę muzyczną liturgii przygotuje chór „Tercja”, który od lat jest muzyczną wizytówką spółdzielczej kultury.

Hitem tego dnia będzie Holi Festival Poland, w ramach trasy “Pokolorujmy Polskę Tour 2019”. Autorzy projektu po raz pierwszy odwiedzą Świdnik.

– Na mieszkańców czekać będą oryginalne kolorowe proszki w dziewięciu kolorach, wyrzutnie, barwne granity czy kolorowa wata cukrowa. Autorzy proponują zabawę w obrzucanie się kolorowym pyłem, przy muzyce DJ-ów. Wstęp na imprezę, która odbędzie się w godz. 15.00-21.00, będzie również bezpłatny – dodaje szefowa SDK.

Obchody 40-lecia Spółdzielczego Domu Kultury odbędą się pod patronatem honorowym Jarosława Stawiarskiego, marszałka województwa lubelskiego, Przemysława Czarnka, wojewody lubelskiego, burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona oraz starosty powiatu świdnickiego Łukasza Reszki.

słs

Artykuł przeczytano 3973 razy

Last modified: 20 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content