sobota, 24 lutego 2024r.

Zapraszają do wspólnego świętowania

Autor: |

Świdniccy seniorzy przygotowują się do swojego święta. Będą go obchodzić 5 października, od godz. 11.00, w gościnnych progach Miejskiego Ośrodka Kultury. 

Organizatorem Dnia Seniora, który oficjalnie przypada 1 października, jest oddział rejonowy w Świdniku Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, we współpracy z MOK. Obchody połączone zostały z 65-leciem świdnickiego PZERiI.

Środową uroczystość podzielono na dwie części. W oficjalnej nie zabraknie wystąpień zaproszonych gości, przedstawienia historii świdnickiego oddziału oraz wręczenia listów gratulacyjnych i pamiątkowych statuetek. Druga poświęcona będzie twórczości artystycznej seniorów. Na scenie sali kameralnej pojawią się: wierszopisarka Wanda Zaborek, śpiewające seniorki, zespół „Tercja” ze Spółdzielczego Domu Kultury, zespół taneczny „Ole Babki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespół „Bolero” z Klubu Seniora „Spokojna Przystań”, zespół „Podzamcze” z Mełgwi. Seniorki przygotowały również pokaz mody koronkowej, a panie z PZERiI skecz kabaretowy. Spotkanie zakończy się wspólnym odśpiewaniem hymnu seniora.

Goście będą też mogli podziwiać wystawę prac plastycznych, przygotowaną przez seniorów specjalnie z okazji ich święta. Przed budynkiem MOK stanie bus, w którym seniorzy będą mogli bezpłatnie zbadać słuch. Badanie przeprowadzi firma Audika.

–  Dzień Seniora to szczególna data w kalendarzu. Ludziom starszym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Chcemy uczcić ten piękny dzień i podziękować seniorom za złote serca, ręce, wiedzę i doświadczenie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania  – mówi Anna Stachyra, przewodnicząca świdnickiego oddziału PZERiI.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson.

aw

Artykuł przeczytano 1201 razy

Last modified: 29 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »