wtorek, 07 lipca 2020r.

Zanim wyruszą w drogę

Autor: |

Rozpoczęły się wakacje. Wielu uczniów spędzi ten czas na koloniach, obozach i wycieczkach. Aby ich podróże przebiegały bezpiecznie, świdniccy policjanci będą przeprowadzali kontrole autokarów.

O sprawdzenie pojazdów może poprosić rodzic, opiekun, organizator wyjazdu, jego uczestnik albo przewoźnik. Wystarczy kilka dni wcześniej skontaktować się z dyżurnym komendy w Świdniku, dzwoniąc pod nr 112 lub 47 81 21 210. Punkt kontroli zlokalizowany jest przy jednostce policji. Funkcjonariusze mogą ją również przeprowadzić w innym, ustalonym wcześniej miejscu.
– Sprawdzaniem autobusów i autokarów zajmują się zwykle policjanci z ruchu drogowego. Są przeszkoleni, aby sprawdzić stan techniczny pojazdów: układ wydechowy, hamulcowy, oświetlenie czy stan ogumienia – wyjaśnia asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Policjanci skontrolują także uprawnienia kierowcy, ubezpieczenie OC oraz to, czy nie znajduje się pod wpływem alkoholu. – Niestety, w poprzednich latach zdarzały się sytuacje, że kierowca był nietrzeźwy i trzeba było odwo
łać wycieczkę. W tym roku również będziemy bacznie się im przyglądać – dodaje E. Domaradzka. – Ze względu na to, że wszyscy żyjemy w cieniu koronawirusa, zastanawiamy się też, jak będą wyglądały podróże i jak wiele osób się na nie zdecyduje? Pojazdy można również sprawdzić nie wychodząc z domu. Wystarczy wejść na stronę www. bezpiecznyautobus.gov.pl i wpisać numer rejestracyjny autobusu. Otrzymamy wówczas raport, w którym znajdziemy dane o badaniu technicznym czy polisie OC.

af

Artykuł przeczytano 112 razy

Last modified: 26 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?