środa, 19 czerwca 2024r.

Zagrali na dużym zmęczeniu

Autor: |

Sobotni sparing z Orlętami Radzyn Podlaski zakończył obóz dochodzeniowy piłkarzy Avii. Zespół Tomasza Bednaruka przegrał z ligowym rywalem, notując drugą porażkę podczas zimowych meczów kontrolnych. W barwach gospodarzy wystąpili świeżo pozyskani piłkarze – Przemysław Dwórzyńskii Dawid Kuliga.

Pierwszy jest środkowym obrońcą, występującym ostatnio w Zniczu Pruszków. Drugi może występować zarówno na obu stronach obrony, jak i pomocy. Jeśli szybko wkomponują się w zespół, prawdopodobnie znajdą miejsce w podstawowym składzie na spotkania ligowe. Do rozpoczęcia rundy wiosennej pozostały nieco ponad dwa tygodnie i wielu kibiców ze Świdnika zastanawia się w jakiej formie są ich ulubieńcy. Sparing z Orlętami nie dał jednoznacznej odpowiedzi. Avia grała nierówno. Dobre momenty przeplatała słabszymi, widać też było, że zawodnicy zmęczeni są trudami obozu dochodzeniowego.

– I my, i przeciwnicy mieliśmy „swoje” momenty w tym pojedynku – mówi Tomasz Bednaruk, trener Avii. – Radzynianie trenowali ostatnio mniej intensywnie od nas, więc lepiej czuli się na murawie. Sam sparing był dosyć wyrównany. Szkoda, że w ostatnich dwudziestu minutach, gdy osiągnęliśmy sporą przewagę, nie udało nam się doprowadzić do remisu. Martwi mnie też fakt, że kolejny raz straciliśmy gola po stałym fragmencie. Musimy nad tym pracować, by podobne błędy nie zdarzały się w lidze. Jeśli chodzi o wzmocnienia, nadal szukamy kogoś na boki obrony i skrzydła.

W środę (20 lutego) świdniczanie podejmą Victorię Żmudź (godz. 17.00). W sobotę natomiast wybiegną na boisko przy ul. Sportowej 2, by zmierzyć się ze Spartą Rejowiec Fabryczny (godz. 11.30).

MKS Avia Świdnik – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2 (0:1)

Prędota (76’) – Gałązka (36’), Rycaj (68’)

Avia: Wójcicki (Piotrowski 46’), Kuliga, Mykytyn, Dwórzyński, Lusiusz, Głaz (Kołodziej 72’), Kołodziej (Orzędowski 46’), Maluga, Prędota (Koczon 46′ – Plesz 77′), Białek (Strug 46′), Dziedzic (Prędota 71′)

tf

Artykuł przeczytano 1824 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content