poniedziałek, 20 maja 2024r.

Zagrali na dużym zmęczeniu

Autor: |

Sparing z Orlętami Radzyń Podlaski zakończył obóz dochodzeniowy piłkarzy Avii. Zespół Tomasza Bednaruka przegrał z ligowym rywalem, notując drugą porażkę podczas zimowych meczów kontrolnych. W barwach gospodarzy wystąpili świeżo pozyskani piłka­rze – Przemysław Dwórzyński i Dawid Kuliga.

Pierwszy jest środkowym obrońcą, występującym ostatnio w Zniczu Pruszków. Drugi może występować zarówno na obu stronach obrony, jak i pomocy. Jeśli szybko wkompo­nują się w zespół, prawdopodobnie znajdą miejsce w podstawowym składzie na spotkania ligowe. Do rozpoczęcia rundy wiosennej po­zostały nieco ponad dwa tygodnie i wielu kibiców ze Świdnika zasta­nawia się w jakiej formie są ich ulu­bieńcy. Sparing z Orlętami nie dał jednoznacznej odpowiedzi. Avia grała nierówno. Dobre akcje prze­platała słabszymi, widać też było, że zawodnicy są zmęczeni trudami obozu dochodzeniowego.

– I my, i przeciwnicy mieliśmy swoje momenty w tym pojedynku – mówi Tomasz Bednaruk, trener Avii. – Ra­dzynianie trenowali ostatnio mniej intensywnie od nas, więc lepiej czuli się na murawie. Sam sparing był dosyć wyrównany. Szkoda, że w ostatnich dwudziestu minutach, gdy osiągnęliśmy sporą przewagę, nie udało nam się doprowadzić do remisu. Martwi mnie też, że kolejny raz straciliśmy gola po stałym frag­mencie. Musimy nad tym pracować, by podobne błędy nie zdarzały się w lidze. Jeśli chodzi o wzmocnienia, nadal szukamy kogoś na boki obro­ny i skrzydła.

W sobotę świdniczanie wybiegną na boisko przy ul. Sportowej 2, by zmierzyć się ze Spartą Rejowiec Fa­bryczny (godz. 11.30).

MKS Avia Świdnik – Orlęta Spo­mlek Radzyń Podlaski 1:2 (0:1)

Prędota (76’) – Gałązka (36’), Rycaj (68’)

Avia: Wójcicki (Piotrowski 46’), Kuliga, Mykytyn, Dwórzyński, Lu­siusz, Głaz (Kołodziej 72’), Kołodziej (Orzędowski 46’), Maluga, Prędota (Koczon 46’ – Plesz 77’), Białek (Strug 46’), Dziedzic (Prędota 71’)

tf

Artykuł przeczytano 2717 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content