poniedziałek, 20 maja 2024r.

Zagrali, by uczcić powstańców warszawskich

Autor: |

W sobotę, na orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Lublinie rozegrano I Turniej Piłkarski o Puchar im. Powstańców Warszawskich. Zorganizowali go Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, Obóz Młodzieży Narodowej i Młodzież Wszechpolska Lublin. W zmaganiach wzięło udział 17 drużyn, w tym dwie z naszego miasta – Emeryci i Laga Świdnik.

Mecze rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych: 12-17 lat i powyżej 17 lat. Świdniczanie zakwalifikowali się do pierwszej, razem z Drużyną Pamięci Wojtusia Zalewskiego.
– Każdy zespół rozegrał po 2 mecze. Nasz okazał się najlepszy, lecz nie to było najważniejsze podczas turnieju. Był on przede wszystkim świetną okazją do uczczenia pamięci tych, którzy 75 lat temu walczyli o niepodległą Polskę dla nas wszystkich – mówi Maciej Radek, kapitan Emerytów.
Drużyna może się też pochwalić pamiątkową statuetką dla najlepszego bramkarza. Odebrał ją Sebastian Cyrulski.
Laga Świdnik w składzie: Mikołaj Dziak, Antoni Delia, Dawid Jaśkiewicz, Bartłomiej Donda, Bartosz Franczak i Konrad Kargul – kapitan, znalazła się na drugim stopniu podium. Bartłomiej Donda został królem strzelców.
W kategorii powyżej 17 lat pierwsze miejsce zajęła drużyna Calcio Vazoni, drugie przypadło SK Bazylianie, trzecie zaś Farmacji Lublin.
– Turniej miał na celu upamiętnienie zrywu z 1944 roku, przybliżenie biorących w nim udział powstańców, szczególnie pochodzących lub obecnie mieszkających w Lublinie, a także kształtowanie postaw patriotycznych – czytamy na stronie organizatorów, którzy dla uczestników sobotniego spotkania, oprócz atrakcji sportowych, przygotowali również prelekcje i pokazy proobronne.
aw, fot. Katarzyna Radek

Na zdjęciu zwycięska drużyna ze Świdnika: Maciej Radek, Sebastian Cyrulski, Igor Pogorzałek, Bartłomiej Płoszaj, Karol Gałgan, Cyprian Zawadzki, Maksym Dorawa.

Artykuł przeczytano 3000 razy

Last modified: 1 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content