sobota, 24 lutego 2024r.

Zadbają o psy i koty

Autor: |

Jednym z punktów tegorocznego „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Świdnik”  jest bezpłatna kastracja, sterylizacja oraz czipowanie psów i kotów, których właścicielami są mieszkańcy naszej gminy. Akcja ruszy 25 maja.

– Podpisaliśmy już umowę z przychodnią weterynaryjną dr Rolanda Kusego, mieszczącą się przy ul. Kosynierów 22 – mówi Ilona Kozieł, podinspektor ds. ochrony środowiska w UM. – Aby skorzystać z programu, należy zadzwonić do Urzędu Miasta, pod numer telefonu 81 751 76 24. Zapisy będziemy prowadzić od 25 maja. Finansowanie będzie można uzyskać w przypadku maksymalnie dwóch zwierząt rocznie, w odniesieniu do jednego właściciela.

Warunkiem finansowania jest wypełnienie wniosku i przedstawienie w UM na przykład umowy adopcyjnej lub książeczki zdrowia pupila.

Do końca roku na kastrację, sterylizację i czipowanie zwierząt miasto przeznaczy 27 tys. zł. Kwota ta miała być początkowo wykorzystana na domki dla jerzyków, w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego „Świdnik jest na pTAK”. Ze względu na sprzeciw Portu Lotniczego Lublin, powołującego się na bezpieczeństwo operacji lotniczych, przesunięta została na kolejny projekt, czyli zabiegi.

W ubiegłym roku wykonano 235 takich zabiegów. Środki również pochodziły z Budżetu Obywatelskiego.

aw

Artykuł przeczytano 2184 razy

Last modified: 20 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »