środa, 19 czerwca 2024r.

Bądźmy bezpieczni na drodze

Autor: |

Już jutro będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Część z nas odwiedzi lokalny cmentarz. Inni wybiorą się w podróż nieco dalej. Jak zwykle znacząco zwiększy się ruch na drodze i w okolicach nekropolii. Policja apeluje o zachowanie czujności i rozwagę podczas jazdy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w pobliżu cmentarza w Świdniku nie zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.
– Na ulicach będzie można jednak zauważyć większą ilość patroli, które zadbają o bezpieczeństwo świdniczan. Policjanci będą kierować ruchem, pomagać kierowcom poruszać się w rejonach nekropolii, wskazywać miejsca parkingowe, a w razie potrzeby służyć pomocą. Niezależnie od tego mundurowi apelują, by mieszkańcy zachowywali się roztropnie – mówi asp. Elwira Domaradzka Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
Okres świąteczny sprzyja złodziejom, którzy wykorzystują nieuwagę oraz roztargnienie wynikające z pośpiechu. Policjanci przypominają, by wychodząc z domu, sprawdzić czy drzwi i okna są zamknięte.
– W przypadku osób wyjeżdżających w tym czasie z miasta, warto poprosić sąsiadów o zwrócenie uwagi na nasze mieszkania. Przypominamy także, by odwiedzając groby bliskich nie zostawiać w samochodzie torebki czy portfela, a cenne rzeczy trzymać przy sobie – dodaje E. Domaradzka.

Komunikacja miejska w czasie świąt
31 października (czwartek) autobusy MPK będą kursowały zgodnie z rozkładem obowiązującym w dzień powszedni.
Osoby, które w długi weekend wybiorą się komunikacją miejską do Lublina, mogą skorzystać z linii 5. Autobus z tym numerem wyruszy o godz. 11.36, 14.06 oraz 17.16 (przystanek Kosynierów II 02). W przypadku linii nr 55, 1 listopada pierwszy autobus pojawi się na przystanku Świdnik Helikopter 02 o godz. 7.51. Kolejne będą odjeżdżać co pół godziny. Ostatni autobus do Lublina zaplanowano o godz. 21.12. 2 listopada skorzystamy z nich o godz. 5.45, 8.24, 10.23, 12.23, 14.03, 15.24, 17.25 i 21.49, a w ostatni dzień listopadowych świąt o 8.51, 10.21, 12.19, 15.21, 17.20, 19.20 i 21.12.

Rozkłady jazdy wszystkich linii dostępne są na stronie MPK Lublin oraz ZTM Lublin.

Rowerem będzie szybciej
Przedstawiciele ratusza, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Świdnik Miasto Dla Rowerów, mają również propozycję dla tych, którzy podczas listopadowych świąt będą chcieli skorzystać z jednośladów.
– Stowarzyszenie zaproponowało, żeby w pobliże cmentarza przetransportować stojaki na rowery. Uznaliśmy, że to bardzo dobry pomysł. Każda osoba, która zdecyduje się przyjechać jednośladem, będzie miała miejsce, żeby na czas odwiedzania grobów, zostawić rower – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

af

Artykuł przeczytano 1244 razy

Last modified: 30 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content