poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Zaczytana Biblioteka

Autor: |

Tuż przed południem w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej pojawił się nowy eksponat, z dobrodziejstw którego mogą już korzystać przede wszystkim starsi czytelnicy. Wyjątkowy regał z książkami, bo o nim mowa, przekazany został przed Fundację Zaczytani.org i będzie funkcjonował zgodnie z ideą bookcrossingu.

– „Zaczytana Biblioteka” to dodatkowy element wystawy „Zaczytane Ławki”,  która dzięki inicjatywie Biura Burmistrza ponownie pojawi się w Świdniku.  Dzisiaj otrzymaliśmy szafkę wraz z książkami. Są to różne wydawnictwa i gatunki. Wśród nich znajdziemy, między innymi, powieści obyczajowe i sensacyjne, poradniki, klasykę literatury polskiej. Czytelnicy mogą wybrać interesujące ich lektury, przeczytać  i przynieść z powrotem, by mogli po nie sięgnąć kolejni chętni. Mogą też przekazać swoje książki, niepotrzebne już w domowej biblioteczce – wyjaśnia Piotr Jankowski, dyrektor MPBP. Dodaje: – Akcje bookcrossingowe przeprowadzaliśmy, na przykład z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Od niedawna „dzielimy się książkami” przez cały rok, zachęcając czytelników by „brali, czytali i podawali dalej”.

Regał Fundacji Zaczytani.org zostanie w placówce już na stałe. Od pierwszych chwil funkcjonowania cieszy się zainteresowaniem odwiedzających siedzibę główną MPBP.

– Często zaglądam do biblioteki i biorę również książki przeznaczone do wymiany. Dzisiaj wybrałam „Serce na temblaku” Katarzyny Grocholi, taką lekturę na ławkę. Wzięłam też coś na temat ziół – mówi pani Barbara.

Zaczytane Ławki

 Z „Zaczytanych Ławek” Fundacji Zaczytani.org, czyli mebli w kształcie otwartych książek, świdniczanie będą mogli korzystać od 5 sierpnia.  8 oryginalnych projektów stanie na placu Konstytucji 3 maja, łącząc czytelnictwo ze sztuką i zachęcając do odpoczynku. Zainteresowani będą mogli zeskanować kod QR, dający możliwość bezpłatnego pobrania utworów literackich w formie audiobooka. Propozycje są różnorodne, skierowane do miłośników wielu rodzajów literatury. W centrum miasta pojawią się: Ławka Pana Kleksa, Ławka Tajemniczy Ogród, Ławka Nazywaj, Ławka Poczuj, Ławka Słuchaj, Ławka Nie zawracaj mi trąby, Ławka Miód Malina i Ławka Z miłości do dzieci. Inspirujące dzieła sztuki będą promowały czytelnictwo do 26 sierpnia.

aw

Artykuł przeczytano 190 razy

Last modified: 28 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »