środa, 29 marca 2023r.

Zachęcają do nauki języka angielskiego

Autor: |

Po pandemicznej przerwie do Szkoły Podstawowej nr 7 wrócił Dzień Dwujęzyczności. Przeznaczony był dla szóstoklasistów, którzy stoją przed wyborem klasy dwujęzycznej. Przygotowały go nauczycielki: Aneta Żelazna, Małgorzata Tatarczak, Anna Skoczeń, Anna Chyćko i Monika Śniegocka, a opiekunami młodszych kolegów i koleżanek byli uczniowie klasy 7c.

Do przedmiotów nauczanych dwujęzycznie w SP nr 7 zaliczane są w klasach 7 fizyka, chemia, geografia i biologia, zaś w klasie 8, oprócz tych przedmiotów jeszcze wiedza o społeczeństwie.

– Podejście dwujęzyczne ma umożliwić naszej młodzieży zdobycie wiedzy z zakresu przedmiotów objętych programem nauczania oraz rozwinąć poziom języka obcego, którym nauczany jest dany przedmiot. Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że dwujęzyczność polega jedynie na wprowadzaniu elementów angielskiego, na przykład uczniowie poznają słownictwo z różnych dziedzin. Nie prowadzi się całych zajęć w języku obcym, czego może obawia się wiele osób – wyjaśnia Aneta Żelazna, która była odpowiedzialna za organizację środowego wydarzenia.  

Szóstoklasiści z czterech klas, podzieleni na grupy, brali udział w kilkunastominutowych zajęciach, odbywających się w czterech salach lekcyjnych. Podczas każdych posługiwali się językiem angielskim.

Na spotkaniu dotyczącym geografii, prowadzonym przez Annę Skoczeń, zajęli się zadaniami z projektu dotyczącego Afryki,  realizowanego przez uczniów klas 8. Rozwiązywali krzyżówki i rebusy, poznawali mapy kontynentu, odczytywali zagadki obrazkowe.

Na nietypowej lekcji biologii zajmowali się tematem zwierząt. Pod okiem Anny Chyćko robili ćwiczenia na tablicy multimedialnej, rozwiązywali krzyżówki i zadania, wykorzystując również słowniki językowe i albumy w języku angielskim.

Podczas zajęć z fizyki z Moniką Śniegocką wykonywali doświadczenia związane z optyką, na przykład prawem odbicia i załamania światła. Poznawali również słownictwo związane z podstawami kryminalistyki, zdejmowali odciski palców i uczyli ich rodzajów.

Był też escape room, związany ze św. Patrykiem, ponieważ 17 marca obchodzone jest właśnie jego święto. Zagadki przygotowała młodzież z klasy 7c, a nad całością czuwała Małgorzata Tatarczak.

aw

Artykuł przeczytano 172 razy

Last modified: 16 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »