poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Zachęcają do lektury

Autor: |

Każda z nich kusi i zachęca do chwili odpoczynku, opowiada ciekawe historie i przypomina jak ważne w codziennym życiu są kultura i literatura. Można je znaleźć na placu Konstytucji 3 maja.

Wystawa „Zaczytane Ławki” Fundacji Zaczytani.org pojawiła się w Świdniku po raz trzeci, z inicjatywy Urzędu Miasta. 8 oryginalnych mebli w kształcie otwartych książek promuje czytelnictwo.  Zainteresowani mogą zeskanować znajdujący się przy nich kod QR, dający możliwość bezpłatnego pobrania utworów literackich w formie audiobooka lub pliku PDF. Propozycje są różnorodne, skierowane do miłośników wielu rodzajów literatury. Ławka Pana Kleksa: „Przygody Tomka Sawyera” (Mark Twain) i „Wyspa Skarbów”  (Rober Louis Stevenson),  Ławka Tajemniczy Ogród: „Tajemniczy ogród” (Frances Hodgson Burnett) i „Między nami nic nie było” (Adam Asnyk), Ławka Nazywaj: „Panna Róża” (Eliza Orzeszkowa) i „Polska mowa” (Władysław Bełza), Ławka Poczuj: „Dzikie ziele” (Maria Dąbrowska) i „Pieśń II” (Jan Kochanowski), Ławka Słuchaj: „Na lipę” (Jan Kochanowski) i „Świtezianka” (Adam Mickiewicz), Ławka Nie zawracaj mi trąby: „Królowa śniegu” (Hans Christian Andersen) i „Czerwony Kapturek” (Jacob i Wilhelm Grimm), Ławka Miód Malina: „Bazyliszek” i „Złota kaczka” (Artur Oppman) i Ławka Z miłości do dzieci: „Brzydkie kaczątko” (Hans Christian Andersen) i „Kotek psotek” (Maria Konopnicka).  

Inspirujące dzieła sztuki, które już od pierwszych chwil cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, będą promowały czytelnictwo do 26 sierpnia. Oryginalną scenografię wykorzysta Urząd Miasta, by obdarować przechodniów pozycjami książkowymi poświęconymi Świdnikowi. Będzie je można dostać w przypadający 9 sierpnia Światowy Dzień Miłośników Książki, od godz. 16.00.

Przypominamy również, że świdniczanie mogą korzystać z „Zaczytanej Biblioteki”, czyli specjalnego regału z książkami, który dostępny jest w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej i działa z zasadą bookcrossingu. Dostarczyła do Fundacja Zaczytani.org, w ramach wystawy „Zaczytane Ławki”.

aw

Artykuł przeczytano 366 razy

Last modified: 5 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »