niedziela, 17 stycznia 2021r.

Zabawki z PRL

Autor: |

Resoraki, konie na biegunach, przytulanki, plastikowe lalki, misie i żołnierzyki, bierki, wiatraczki i trocinowe joja na gumce, kupione podczas jarmarku. Dla pokoleń, które dorastały w czasach PRL to właśnie z tymi zabawkami kojarzy się ich dzieciństwo. Strefa Historii chce poznać je wszystkie i stworzyć wirtualną wystawę pt. „Zabawki z PRL”.

– W każdym z nas siedzi dziecko, niezależnie od wieku. W zakamarkach pamięci pozostają ulubione misie, samochodziki czy lalki. Pochwalcie się, czym bawiliście się wy, wasi rodzice oraz dziadkowie. Może gdzieś na dnie starego kufra jest jeszcze brunatny miś albo samochodzik z napisem „straż pożarna” – zachęcają pracownicy świdnickiej Strefy Historii.

Wyjątkowa ekspozycja powstanie ze zdjęć, zamieszczanych na profilu Strefy Historii na Facebooku. Fotografie można przesyłać do 2 grudnia, do godziny 23.59. Wszystkie zostaną pokazane na wirtualnej wystawie, która zostanie zaprezentowana 6 grudnia.

Dodawanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie ich do utworzenia wystawy online oraz potwierdzeniem, że dana osoba posiada prawa autorskie lub zgodę na udostępnienie fotografii.

af, fot. archiwum Strefy Historii

Artykuł przeczytano 370 razy

Last modified: 27 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?