piątek, 23 lutego 2024r.

Zabawa z językiem polskim

Autor: |

21 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W ciekawy sposób świętowali go uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego.

Wtorkową akcję przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami Izabelą Olech-Bąk i Wiesławą Lisek. Młodzież z kl. I – III i IVA przygotowała rebusy, których rozwiązaniem były piękne polskie przysłowia. Plakaty zawieszono na szkolnych korytarzach. Następnie trzyosobowe drużyny reprezentujące każdą klasę w ciągu godziny odgadywały zaszyfrowane ludowe mądrości. Najlepsze w rozwiązywaniu zagadek na czas okazały się grupy z IIIA, IIIB i IIA, ale pozostałe niewiele dały się wyprzedzić. Zwycięzcy wywalczyli dodatkowy dzień wycieczkowy, a pozostali uczestnicy – dzień bez pytania. Jak zdradzają organizatorzy, najwięcej problemów sprawiały dwa przysłowia: „Nie ma ryby bez ości, ni człowieka bez złości” i „Co mąż to wąż, co żona to męczeńska korona”.

– Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim klasom i wychowawcom dziękujemy za udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Nasza młodzież doskonale sobie poradziła w rozwiązywaniu rebusów z przysłowiami, chociaż niektóre były naprawdę bardzo trudne. W całej akcji najbardziej liczyła się jednak nie wygrana, ale dobra zabawa i integracja – mówi Monika Szymaniak, wicedyrektor ZSO nr 1.

ow, fot. II LO

Artykuł przeczytano 917 razy

Last modified: 22 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »