poniedziałek, 20 maja 2024r.

Z wizytą w Bad Homburg

Autor: |

W dniach 6-11 maja kilkunastu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 gościło w Bad Homburg w Niemczech. Było to możliwe dzięki międzynarodowej wymianie młodzieży z zaprzyjaźnioną prywatną szkołą Maria-Ward –Schule.

Polsko- niemiecka grupa została oficjalnie powitana przez burmistrza miasta Bad Homburg i przez dyrekcję szkoły. Program pobytu obejmował wycieczkę do Wiesbaden, zwiedzanie miasteczek nad Renem z przepięknymi winnicami i ruinami zamków, które można było podziwiać podczas rejsu statkiem. W skansenie Hessenpark młodzież wzięła udział w warsztatach lepienia z gliny, tkania i malowania tkanin. Świdniczanie odkrywali także tajemnice zamku w Bad Homburg i poznali historię miasta.

W ostatnim dniu wymiany uczniowie wspólnie wykonali projekt plastyczny – drzewo, na którym każdy uczestnik zostawił odcisk swojego kciuka. Polska grupa nauczyła niemieckich rówieśników  popularnego u nas tańca „Belgijka”, a oni zaproponowali grę w dwa ognie.

– Wymianę zorganizowałyśmy już po raz dwunasty. Dzięki niej nasi uczniowie poznali codzienne życie zachodnich sąsiadów, a także doskonalili umiejętności językowe i umacniali swoją motywację do nauki języka niemieckiego. – mówią germanistki Anna Owsicka-Mazur i Małgorzata Stępień.

Projekt sfinansowała Gmina Świdnik.

ow, fot. SP nr 3.

Artykuł przeczytano 1684 razy

Last modified: 31 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content