poniedziałek, 20 maja 2024r.

Z pomocą na Litwę

Autor: |

18 listopada świdnicka ekipa wyruszy w kolejną podróż z pomocą przeznaczoną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Tym razem pojadą dwa busy. Jeden z odzieżą, drugi z żywnością. Szczególnie tej drugiej najbardziej będzie potrzeba w okresie przedświątecznym.

– Brakuje nam jeszcze trochę pieniędzy na paliwo do drugiego busa, ale mam nadzieję, że czasu wystarczy, żeby te braki uzupełnić – mówi Anna Broda, organizatorka akcji.

Konwój wyruszy miesiąc po poprzednim transporcie, który na prośbę Tadeusza Romanowskiego, opiekującego się Polakami na miejscu, dotarł, tym razem, do Butrymańców. Znajduje się tam druga baza prowadzonej przez niego Wspólnoty Miłosierdzia Bożego.

– Chodziło o to, żeby dary nie musiały być przepakowywane w Solecznikach. Trafiły do nowej, pięknej świetlicy, która została zbudowana w ubiegłym roku. Miejscowa społeczność korzysta z niej na różne sposoby. Jest miejscem spotkań, dzieci odrabiają w niej lekcje, mogą zjeść bezpłatny posiłek, a przy okazji trochę się zagrzać. Proszono nas o przywiezienie im gier, puzzli i innych zabawek – tłumaczy A. Broda.

Organizatorzy proszą więc o przynoszenie, przede wszystkim, trwałej żywności oraz gier, oczywiście pod warunkiem, że nie są zdekompletowane. Zbiórka potrwa do 15 listopada. Dary są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Kultury, w siedzibie Stowarzyszenia Akademia Uśmiechu przy ul. Kosynierów 16 oraz w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Pieniądze można wpłacać na konto stowarzyszenia – nr 38 1020 3176 0000 5802 0256 5075, wpisując w tytule – darowizna Soleczniki.

jmr

Artykuł przeczytano 1097 razy

Last modified: 8 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content