poniedziałek, 20 maja 2024r.

Z pomocą “krzesimiakom”

Autor: |

7 kwietnia, w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert charytatywny na rzecz schroniska w Krzesimowie. Jego organizatorem jest Urząd Miasta Świdnik, a patronat honorowy nad imprezą sprawuje burmistrz Waldemar Jakson. Bilet wstępu stanowi mokra karma lub datek pieniężny.

O godz. 18.00, na scenie pojawi się najstarsza grupa Teatru Puk-Puk, która zaprezentuje swój najnowszy spektakl „A na jutro tort u Jana”. Aktorzy uchylą przed widzami drzwi do twórczości Jana Brzechwy i sekretów jego postaci.
Po przedstawieniu, o godz. 19.30, rozpocznie się główny punkt programu – licytacja, podczas której będzie można nabyć wiele ciekawych przedmiotów. Wśród nich znalazły się, na przykład: koszulka z autografami piłkarzy oraz piłka z autografami siatkarzy Avii, statuetka marszałka Józefa Piłsudskiego przekazana przez UM, torebka marki Farbotka, kurs w Akademii Tańca Jarosława Pleskota, kurs szkolenia psów Activ-Dog, kosmetyki firmy Męska Wyspa, voucher na strzyżenie w Domu Urody czy trening biegowy z maratończykiem Michałem Borowcem.
O godz. 21.00 organizatorzy zapraszają na koncert Natalii Krysy, laureatki wielu ogólnopolskich konkursów. Do najważniejszych sukcesów Natalii można zaliczyć II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim, III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Śpiewający Słowik oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim.
– Podczas poprzednich imprez, między innymi akcji adopcyjnych czy pikników ekologicznych, zebrano mnóstwo psiej karmy, pieniądze na zabiegi weterynaryjne i znaleziono dom dla wielu podopiecznych schroniska. Mamy nadzieję, że i tym razem świdniczanie, którym leży na sercu los zwierząt, nie zawiodą. Liczy się każda, najdrobniejsza nawet pomoc – podkreśla Ilona Kozieł, podinspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miasta.
aw, fot. Schronisko w Krzesimowie

Artykuł przeczytano 3215 razy

Last modified: 20 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content