sobota, 23 września 2023r.

Z pomocą dla “krzesimiaków”

Autor: |

Świdniczanie mają wielkie serca, co udowodnili kolejny już raz. Podczas dzisiejszego koncertu na rzecz krzesimowskiego schroniska dla bezdomnych psów udało się zebrać kilkadziesiąt puszek karmy, a do puszki na datki trafiło sporo banknotów. Publiczność chętnie sięgała do portfeli, by kupić wystawione na licytację przedmioty.

Impreza, której organizatorem był Urząd Miasta, rozpoczęła się od spektaklu Teatru Puk-Puk. Przedstawienie „A na jutro tort u Jana” uchyliło przed widzami drzwi do twórczości Jana Brzechwy i sekretów jego postaci.

Duże emocje wzbudził kolejny punkt programu, czyli licytacje. Jednym z najdroższych przedmiotów okazała się skórzana teczka na dokumenty, ufundowana przez Włodzimierza Radka, przewodniczącego RM. Wylicytowano ją za 150 zł.  Ceramiczną miseczkę sprzedano za 120 zł. Piłka z autografami siatkarzy Avii również „poszła” za 120 zł. Wśród zakupionych przedmiotów znalazły się też koszulka z autografami piłkarzy Avii, torebka marki Farbotka, kosmetyki firmy Męska Wyspa, voucher na strzyżenie w Domu Urody czy trening biegowy z maratończykiem Michałem Borowcem.

O sytuacji schroniska opowiedziała Maria Gulanowska, która zachęcała również do adopcji Krawacika. Psiak podbił serca zwłaszcza najmłodszej części publiczności. Na imprezie pojawił się też Pucek, który po kilkuletnim pobycie w przytulisku znalazł nowy dom.

Charytatywne spotkanie, nad którym patronat sprawował burmistrz Waldemar Jakson, zakończył koncert Natalii Krysy, studentki psychologii WSEI Lublin. Pochodząca z Trawnik wokalistka zaprezentowała, między innymi, utwory z autorskiej płyty „Ktoś niesamowity”.

– Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. 120 puszek karmy przekazały też uczennice Szkoły Podstawowej nr 7: Natalia Przybysz, Marysia Kramarz, Malwina Majsak, Gabrysia Kruk i Michalina Czernicka, które pieniądze na jej zakup zebrały podczas szkolnego kiermaszu – mówi Ilona Kozieł z Urzędu Miasta.

aw

Artykuł przeczytano 2738 razy

Last modified: 7 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »