wtorek, 25 stycznia 2022r.

Z Olimpią za trzy punkty

Autor: |

Po sobotnim meczu ligowym z Olimpią Sulęcin kibice Polskiego Cukru Avii Świdnik mieli powody do radości. Żółto-niebiescy odprawili gości bez straty seta, w poszczególnych partiach do 16, 20 i 23. Spotkanie trwało 1 godzinę i 12 minut. MVP zawodów wybrano Kamila Kosibę, nominalnego przyjmującego, który zdobył dla Avii największą liczbę punktów – 16.

Po tym spotkaniu świdniczanie poprawili o 1 oczko miejsce w tabeli i zajmują 6. lokatę. Jednak klasyfikowana na miejscu 7. Gwardia Wrocław, przy tej samej liczbie punktów rozegrała jedno spotkanie mniej. Bezpośrednim zagrożeniem dla pozycji Avii w tabeli jest również Legia Warszawa z 28 punktami, ale także jednym zaległym meczem. Sytuacja wyjaśni się jutro, ponieważ obie drużyny zagrają bezpośredni pojedynek we Wrocławiu. Kolejne, tym razem wyjazdowe spotkanie żółto-niebiescy zagrają w sobotę, 15 stycznia, z Krispolem Września.

Niespodzianką sobotniej kolejki była z pewnością wysoka (0:3) porażka Visły Bydgoszcz z MKS Będzin w meczu we własnej hali. Niezagrożone, 1. miejsce zajmuje BBTS Bielsko-Biała, który nad wiceliderem, MKS Będzin,  ma już 7 punktów przewagi.