sobota, 20 lipca 2024r.

Z myślą o potrzebujących

Autor: |

Komitet Pomocy SOS Solidarność od wielu lat angażuje się w świąteczne zbiórki, organizowane przez lubelski Bank Żywności. Nie inaczej było i tym razem. W ubiegły piątek i sobotę, w świdnickich sklepach można było spotkać wolontariuszy, którzy zachęcali do wsparcia akcji odbywającej się pod hasłem „Stoliczku, nakryj się”.

Przez dwa dni dyżurowało 12 osób z komitetu oraz 38 uczniów i 6 absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3, którzy działają w Szkolnym Klubie Wolontariatu, pod okiem Katarzyny Radek. Spotykali się z dużą życzliwością mieszkańców. Mało kto przechodził obojętnie obok specjalnych koszy, do których można było wkładać artykuły spożywcze.
– Zebraliśmy ponad 1400 kg żywności – mówi Urszula Radek, prezes komitetu. – Były to głównie artykuły niezbędne do przygotowania świątecznych posiłków. Niebawem paczki trafią do najbardziej potrzebujących świdniczan. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie i poświęcony czas, a mieszkańcom za wielki dar serca, który sprawi radość wielu osobom. W ubiegłym tygodniu zbierano też dary w ramach akcji „Polacy Rodakom ze Wschodu”, więc tym bardziej jesteśmy wdzięczni za ofiarność świdniczan.

aw

Artykuł przeczytano 1134 razy

Last modified: 5 grudnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content