wtorek, 02 marca 2021r.

Z muzeum do galerii handlowej

Autor: |

Zwykle goszczą w Strefie Historii. W tym miesiącu jednak zamieniły muzealne sale na galerię handlową. Motocykle WSK oraz miniaturowe dzieła sztuki autorstwa świdnickich modelarzy pojawiły się w pomieszczeniu po dawnym sklepie Focus, na parterze Galerii Venus. W nowym miejscu można je oglądać do końca października.

Wystawa to pokłosie Festiwalu Modeli Kartonowych i Plastikowych, który na początku miesiąca odbył się w Świdniku.

– Mieszkańcy chętnie oglądali ekspozycję, dlatego postanowiliśmy umożliwić im jej zwiedzanie także po festiwalu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zaszczepimy w świdniczanach zainteresowanie lokalną historią, a przy okazji zachęcimy do odwiedzenia naszego muzeum – mówi Justyna Kowalczyk ze Strefy Historii.

Wśród zaprezentowanych eksponatów znalazły się wueski: M30 B, M26, M30 I „Sokół” oraz motocykl sportowy, na którym ścigał się Eugeniusz Rechul. Na wystawie pokazano także modele statków wykonane przez Andrzeja Galińskiego oraz samochodów przygotowanych przez Zbigniewa Zakrzewskiego z Klubu Modelarskiego „Taurus”. Ekspozycja czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-16.00, do końca października.

Miłośników modelarstwa zachęcamy także do sprawdzenia, co dzieje się na pierwszym piętrze Galerii Venus.

– W starej i nowej części ustawiliśmy prace członków klubu „Taurus”. Są to, między innymi miniaturowe modele śmigłowców produkowanych w Świdniku. Świdniczanie znajdą je na pierwszym piętrze, przy schodach – dodaje J. Kowalczyk.

Strefa Historii w październiku

Świdnickie muzeum zaprasza do oglądania głównej wystawy, zlokalizowanej na drugim piętrze Galerii Venus. Ekspozycja jest czynna od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 do 15.00. Możliwe jest także zwiedzenie wystawy w soboty, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr 81 745 04 10 lub mailowym: strefahistorii@mok.swidnik.pl. Przypominamy, że nadal obowiązują ograniczenia związane z obecnością wirusa SARS-COV-2. Zwiedzający muszą mieć na sobie maseczki, pamiętać o dezynfekcji rąk, zachowaniu dystansu społecznego oraz wypełnieniu ankiety. Szczegółowe wytyczne dostępne są na stronie www.mok.swidnik.pl/strefa-historii/wytyczne-covid-19.

af

Artykuł przeczytano 472 razy

Last modified: 19 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?