niedziela, 24 września 2023r.

Z Czechowem w Przemyślu

Autor: |

Aktorzy Świdnickiej Grupy Teatralnej „Teatr Drogi” zaprezentowali swoje umiejętności na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Wystąpili tam w ramach V Nadsańskich Spotkań Poetyckich. Organizatorami imprezy byli: Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Przemyślu, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek oraz Urząd Miejski w Przemyślu.

– Pojechaliśmy dzięki realizacji zadania zatytułowanego „Promocja osiągnięć artystycznych lokalnych twórców, zespołów i chórów w kraju i za granicą (udział w przeglądach, festiwalach, koncertach itp.)”, współfinansowanego przez Gminę Miejską Świdnik. Przedstawiliśmy nową wersję, znanego już świdniczanom, spektaklu „Nasz Czechow”, w reżyserii Anety Stodulskiej-Sowy – wyjaśnia Andrzej Wiśnioch, prezes ŚGT.
W przedstawieniu wystąpili: Anna Bryk, Irena Olszak, Katarzyna Szajewska – Gała, Agata Brodaczewska, Zuzia Sowa, Anielka Olszak, Janusz Adamczyk i Andrzej Wiśnioch. Na scenicznych deskach zadebiutowały Aneta Kaniewska i Małgorzata Brodaczewska.
W programie Spotkań znalazł się też autorski koncert poezji i muzyki gitarowej „Między czasem a przestrzenią” Kamili Krzeszowiec. Mistrzowska gra świdniczanki, pełna emocji, przeżyć i odniesień do otaczającej rzeczywistości, wzbudziła entuzjazm publiczności.
– Nabywanie doświadczeń na deskach różnych polskich teatrów jest szczególnie ważne dla rozwijającego się zespołu jakim jest „Teatr Drogi” – dodaje A. Wiśnioch. – Nie ma w Polsce, a może i w Europie, zjawiska podobnego do amatorskiego teatru Fredreum, działającego na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Występ na ich scenie był więc dla nas szczególnego rodzaju przeżyciem, zachęcającym do kontynuowania i rozwijania naszych teatralnych pasji. Stanowił też doskonałą promocję Świdnika i podejmowanych w nim działań kulturalnych.
ow, fot. archiwum Teatru Drogi

Artykuł przeczytano 1512 razy

Last modified: 18 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »