niedziela, 24 września 2023r.

Z bibliotecznej półki

Autor: |

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna sukcesywnie wzbogaca się o nowości książkowe, ale także filmowe i muzyczne. Zachęcamy do lektury kącika, w którym pracownicy placówki podpowiedzą, co warto przeczytać lub po jaki film czy płytę sięgnąć.

Piotr C. to autor bardzo popularnych książek takich jak ,,Pokolenie Ikea”, ,,Pokolenie Ikea. Kobiety” czy ,,Brud”. Swoją karierę rozpoczynał jako bloger. Jego fanpage na Facebooku posiada ponad 365 tysięcy fanów. Natomiast liczba odsłon bloga sięga miliona. Piotr C. nie ujawnia swojej tożsamości, nie pokazuje się w najpopularniejszych mediach czy telewizjach śniadaniowych. To baczny obserwator współczesnego świata, opisujący to, co go zadziwia i bulwersuje. Jego ocena jest niezwykle subiektywna, nie szczędzi przy tym gorzkich słów czy wulgaryzmów.
W księgarniach pojawiła się ostatnio czwarta książka Piotra C. pt. ,,#To o nas”. Autor nadal skupia się na samotności, którą odczuwają dzisiejsi 30-latkowie. Szukają miłości i nie bardzo wiedzą, co ze sobą zrobić. Książka przedstawia historię dwojga młodych ludzi, którzy są wykształceni i ustatkowani. Mają dobrze płatną prace oraz własne lokum, aczkolwiek brak im satysfakcji w sferze uczuciowej. Są to ludzie przeraźliwie samotni i bojący się tej samotności. Agata jest śliczną i bardzo ambitną panią prawnik, niezależną singielką, poszukującą swej miłości i przytłaczaną naciskami matki o znalezienie sobie męża. Krzysztof, wiecznie zapracowany prawnik, pragnie kochać i być kochanym, chodź skrzętnie ukrywa to przed otoczeniem. Nie ma śmiałości do kobiet i rzadko potrafi z nimi rozmawiać.
Myślę, że książka jest dla wszystkich, którzy lubią ostry język i nie zawsze delikatne opisy. To słodko-gorzka opowieść, która daje do myślenia. W czasach, kiedy wszystko jest tak łatwo dostępne, często nie mamy nic i to frustruje, wyniszcza i skłania do smutnych przemyśleń. Sporo tu sytuacji wziętych z życia, które będą dobrze znane osobom koło 30. roku życia. Sądzę, że one najlepiej zrozumieją przekaz zawarty w powieści.
Anna Cisowska

Artykuł przeczytano 1066 razy

Last modified: 9 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »