piątek, 23 lutego 2024r.

Wzmocnienie środka pola

Autor: |

Avia Świdnik ogłosiła drugi transfer podczas zimowego okna transferowego. Nowy nabytkiem żółto-niebieskich jest Michał Mydlarz, który do lotniczego miasta przeniósł się z ŁKS-u Łagów.

Fatalna sytuacja finansowa lidera 3 ligi grupy 4, ŁKS-u Łagów sprawiła, że zawodnicy tego klubu dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Na najlepszych od razu zgłosiło się kilka trzecioligowych klubów. Jednym z takich zawodników jest Michał Mydlarz, którego postanowiła zakontraktować Avia Świdnik.

Mydlarz to środkowy pomocnik urodzony w 2000 roku. Pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej i tam, w miejscowym Granicie zaczynał przygodę z piłką. Potem przeniósł się do Legii Warszawa, gdzie występował w Centralnej Lidze Juniorów i rezerwach stołecznego klubu. Następnie reprezentował barwy Victorii Sulejówek, GKS-u Jastrzębie oraz ostatnio ŁKS-u Łagów. Ma na swoim koncie 103 mecze na poziomie trzeciej ligi oraz epizod (34 minuty) w 1. lidze. W przeszłości zaliczył także dwa spotkania w reprezentacji Polski u-15.

– Głównym powodem przyjścia do Avii była dalsza chęć walki o najwyższe cele czyli awans do drugiej ligi .Wpływ na to miała słaba sytuacja finansowa mojego byłego klubu ŁKS Łagów oraz duże zainteresowanie moją osobą ze strony trenerów Avii. Jeśli chodzi o drużynę to cieszę się, że zostałem dobrze przywitany w szatni, a w klubie wszystko stoi na wysokim poziomie organizacyjnym jak i sportowym, na czym bardzo mi zależało. Drużynie mogę zapewnić duże zaangażowanie w treningu jak i meczach ligowych, co mam nadzieję przełoży się na najwyższe miejsce w ligowej tabeli dające możliwość grania o szczebel wyżej w następnym sezonie – powiedział Michał Mydlarz.

Artykuł przeczytano 858 razy

Last modified: 3 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »