wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Wyzwanie dla młodych pisarzy

Autor: |

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowała ciekawą propozycję dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu świdnickiego. Zaprasza ich do udziału w X edycji Konkursu Literacko-Plastycznego „Moja książka”. Prace można przesyłać do 10 maja.

– W tych niesprzyjających okolicznościach, a może nawet im na przekór, zachęcamy dzieci i młodzież do literackiej zabawy, ponownie w wersji online – mówi Bożena Milanowska, która organizuje konkurs z Małgorzatą Żabińską. – Poprzednia edycja udowodniła, że taka formuła nie sprawia uczestnikom trudności, mamy więc nadzieję, że prace będą równie ciekawe jak ubiegłoroczne. Niezmienny pozostaje nasz cel, czyli inspirowanie uczniów do poznawania świata książek, rozwijania wyobraźni i twórczości własnej. Zostawiamy im decyzję o tym, jaki temat wybiorą oraz jaką objętość będzie miała praca. Dzięki temu mogą zaprezentować swoje pasje, marzenia, to czym żyją i jacy są.

Propozycja skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat. Książkę mogą wykonać przy wykorzystaniu dowolnych form, technik i środków. W tym roku przewidziano trzy kategorie: literacką (proza, poezja), plastyczną i blog. Jednak organizatorzy zawsze zastrzegają sobie prawo do tworzenia nowych. Ostateczną decyzję podejmuje jury konkursowe – po obejrzeniu wszystkich książek.

Pracę, w wersji elektronicznej (skan, zdjęcie, filmik, prezentacja, plik pdf.), wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesłać do 10 maja, do godz. 23.59, na adres e-mail: biblioteka.sp3.swidnik@gmail.com (w temacie wpisując: Konkurs „MOJA KSIĄŻKA 2021”). Wyniki opublikowane zostaną do 12 czerwca.

Pytania do organizatorek można kierować poprzez Facebooka/X Konkurs Literacko-Plastyczny „Moja Książka” lub skrzynkę e-mail: bozena.milanowska@gmail.com.

 Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na Facebooku biblioteki SP nr 3.

aw

Artykuł przeczytano 248 razy

Last modified: 1 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?