środa, 03 marca 2021r.

Wyszkolą młodych piłkarzy

Autor: |

Przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego Avia i nowo powstającej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Świdniku podpisali dzisiaj umowę o współpracy. Jej przedmiotem będzie szkolenie piłkarskich grup dziecięcych, zarówno dziewcząt, jak i chłopców.

– Jestem przekonany, że współpraca  MKS Avia Świdnik, jako największego ośrodka szkolenia piłkarskiego w naszym mieście z SPMS w Świdniku wpłynie przede wszystkim pozytywnie na rozwój jej uczestników, czyli uczniów, którzy będą jednocześnie zawodnikami klubu. Nasze dotychczasowe działania oparte na programie szkoleniowym młodych adeptów piłki nożnej w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem Andrzeja Rybarskiego reprezentującego SPMS w Świdniku, pozwolą nam wspólnie stworzyć efektywny model szkolenia piłkarskiego, polegający na zespołowej pracy nauczycieli i trenerów w procesie dydaktycznym, wychowawczym  oraz szkoleniowym. Współpraca umożliwi zgrupowanie uczniów o zbliżonych umiejętnościach i zdolnościach, zaś współzawodnictwo spowoduje przyspieszony rozwój sportowy naszych najmłodszych zawodników – mówi Radosław Szczerba, prezes zarządu MKS Avia.

Andrzej Rybarski, reprezentujący SMS Świdnik nie jest nowicjuszem w szkoleniowym fachu. Jest Absolwentem AWF w Katowicach. Posiada licencję trenerską UEFA PRO zdobytą w Szkole Trenerów PZPN. Odbył kilka staży zagranicznych w takich klubach jak: VFL Wolfsburg, MSK Żilina, AS Roma, Kapfenberger SV i Getafe CF. Był asystentem trenera Cracovii i drugim trenerem Górnika Łęczna w czasie, gdy drużyna awansowała do Ekstraklasy. Pracował również dla Polonii Bytom i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

– Działalność szkoły rozpoczniemy od 1 klasy. Naszą siedzibą będzie budynek I Liceum Ogólnokształcącego, który wybraliśmy głównie ze względu na bogactwo obiektów sportowych znajdujących się w jego otoczeniu. Naszym podstawowym założeniem jest wszechstronny rozwój dzieci, odejście od modelu, w którym szkoleniu sportowemu podporządkowane było wszystko. Przy dominującym piłkarskim profilu szkolenia planujemy prowadzić zajęcia na pływalni, gimnastykę i taniec. Wachlarz propozycji będzie z pewnością jeszcze szerszy, bo myślimy, na przykład o zapasach bądź judo, ale wszystko zależy od rozmów z działającą na terenie Świdnika kadrą trenerską i instruktorską, na której współpracę bardzo liczymy. Poza normalnym programem edukacyjnym będziemy prowadzić zajęcia sportowe w wymiarze trzech godzin dziennie.  Planujemy układać ich siatkę w taki sposób, by kończyły się przed godziną 17.00. Umowa z Avią mówi o tym, że MKS będzie priorytetowym klubem jeśli chodzi o przekazywanie do dalszego szkolenia najbardziej uzdolnionych piłkarek i piłkarzy – tłumaczy Andrzej Rybarski.

SPMS w Świdniku rozpocznie działalność od przyszłego roku szkolnego. Rekrutacja będzie dotyczyła dzieci z roczników 2014 i 2015.

Artykuł przeczytano 586 razy

Last modified: 1 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?