piątek, 23 lutego 2024r.

Wystartował Europejski Tydzień Mobilności

Autor: |

Wielkim, sobotnim piknikiem rodzinnym, podczas którego królowały rowery i wszelkie dwu- i trzykołowce, Świdnik rozpoczął obchody  Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przed nami jeszcze lekcje w trolejbusie, śniadania do rowerzystów i dzień bez samochodu.

Europejski Tydzień Mobilności trwa od 16 do 22 września. Jego celem jest zachęcanie do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Mieszkańcy Świdnika rozpoczęli go imprezą na terenie Parku Avia. Jak co roku organizatorzy – Miasto Świdnik i Miejski Ośrodek Kultury – zadbali o szereg atrakcji. Uczestnicy pikniku mieli możliwość przejechania się rowerami cargo, oznakowania swoich dwóch kółek, można było również wykonać drobną naprawę pod okiem Warsztatu Rowerowego. Najmłodsi zaś z radością korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji. Dla chętnych dostępna była również ścianka wspinaczkowa, ścianka bulderingowa, park linowy i tężnia solankowa. Goście pikniku mieli również możliwość przetestowania samochodów elektrycznych.

Kolejne dni tygodnia również upłyną pod znakiem zrównoważonego transportu. W poniedziałek pod Szkołę Podstawową nr 5 podjedzie trolejbus, w którym zostaną zorganizowane lekcje dla uczniów młodszych klas. 20 i 21 września, w godz. 6.00-7.00 na ulicach Świdnika spotkamy przedstawicieli Urzędu Miasta. Będą rozdawać śniadania dla tych, którzy do szkoły, pracy albo w celach rekreacyjnych wybiorą się rowerem. Pojawią się też niespodzianki ufundowane przez firmę P. K. Pegimek. 21 września to natomiast nauka bezpiecznej jazdy na hulajnogach elektrycznych udostępnionych przez firmę Bolt.

Ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Mobilności przypada 22 września. Kierowcy, którzy postanowią zostawić samochód w garażu albo na parkingu, ale wezmą ze sobą ważny dowód rejestracyjny, skorzystają z bezpłatnego przejazdu dowolną linią komunikacji miejskiej. Dowód rejestracyjny uprawnia do darmowego przejazdu jedną osobę.

Wydarzenia w Świdniku odbywają się pod patronem honorowym burmistrza Waldemara Jaksona.

mj

Artykuł przeczytano 1566 razy

Last modified: 18 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »