środa, 21 października 2020r.

Wysoka wygrana mełgwian

Autor: |

W ramach 10 kolejki Klasy A, lubelskiej grupy III, Perła Progres zmierzyła się na wyjeździe z Tajfunem Ostrów Lubelski. Pomimo wyrównanego wyniku do pierwszych minut drugiej połowy, goście nie pozostawili złudzeń kto w tym spotkaniu rozdaje karty.

Obie drużyny zmierzyły się w nieco okrojonych składach. W zespole Perły, brakowało m.in. Adriana Kality, który w związku z otrzymaną w poprzednim spotkaniu czerwoną kartką, będzie pauzował jeszcze przez kolejne 2 mecze. Między słupkami stał także rezerwowy bramkarz. Mełgwianie szczególnie musieli uważać na doświadczonego napastnika Grzegorza Skorupę. Ku zaskoczeniu wszystkich wynik otworzyła drużyna z Ostrowa Lubelskiego. W 8 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Adrian Duda strzelił głową na krótki słupek. W 25 minucie Perła Progres wysunęła się na prowadzenie po stałym fragmencie gry. Rzut karny dla swojej drużyny wywalczył Masłowski, a piłkę do siatki wpakował Hajkowski. 10 minut później, rajd lewym skrzydłem rozpoczął Augustyniak. W okolicy 20 metra zszedł do środka i uderzył na długi słupek wpisując się na listę strzelców. Pod koniec pierwszej połowy, błąd jednego z obrońców wykorzystał Skorupa i zdobył bramkę kontaktową dla swojej drużyny.

Od początku spotkania, gospodarze liczyli jedynie na dwóch doświadczonych zawodników. Mimo problemów z rozgrywaniem piłki i kreowaniem gry, w 46 minucie zabrali się do odrabiania strat i zdołali doprowadzić do wyrównania. 4 gola dla gości zaledwie 4 minuty później zdobył Augustyniak. Było to jego drugie trafienie w tym meczu. Uderzył piłkę po ziemi, a ta odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do bramki. Kolejny raz zapunktował także Hajkowski. Znów wpisał się na listę strzelców dzięki pewnie wykonanej jedenastce. W 65 minucie Augustyniak dołożył bramkę dla swojego zespołu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, huknął z pierwszej piłki nie pozostawiając golkiperowi żadnych szans. 15 minut później, M. Dybała zamknął akcję celnym uderzeniem i zdobył 7 gola dla gości. W 85 minucie, do wykonania rzutu wolnego podszedł Duda. Wykorzystał złe ustawienie bramkarza i przeniósł piłkę nad murem zaliczając 8 oczko dla swojej drużyny. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:3 dla Perły Progres.

– Naszym celem było zwycięstwo, ale nie wiedzieliśmy czego spodziewać się po przeciwnej drużynie. Wiedzieliśmy, że trzeba uważać na dwóch doświadczonych zawodników, bo tak jak i my, Tajfun do meczu przystąpił z brakami kadrowymi. W pierwszej połowie, zdołali jednak napsuć nam trochę krwi. Potem z naszej strony była to już pełna kontrola spotkania. Zdobyliśmy 3 punkty – mówi Rafał Dybała, trener Perły Progres Mełgiew.

Tajfun Ostrów Lubelski – Perła Progres Mełgiew 3:8

Bramki: Skorupa, Duda (8’, 85’), Hajkowski (k. 25’, k. 53’), Augustyniak (35’, 50’, 65’), Dybała (80’)