piątek, 01 marca 2024r.

Wyprawa do świata bajki

Autor: |

W muzyczną podróż po bajkowym świecie Pana Kleksa zabrali dzisiaj najmłodszych i ich bliskich artyści z EduMusic. Koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury i okazał się świetną rodzinną zabawą.

„Koncerty Gordonowskie” to propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury w ramach projektu „Niedzielne familijki”. Oprócz muzycznych spotkań, jest jeszcze „Kino z maluchem”, z którego mogą skorzystać rodzice i ich najmłodsze pociechy.

Dzisiejsze spotkanie pt. „Witajcie w naszej bajce” to pierwsza odsłona koncertów. Poprowadziły ją Joanna Głogowska-Szychta i Paulina Jurczyszyn, a na scenie paniom towarzyszyli: Patryk Czyżewski – piano, Szczurix Kowalski – gitara basowa, Stanisław Siedlik – perkusja. Artyści zaprosili dzieci i rodziców do wspólnego tańca, śpiewu i zabawy w rytmie utworów znanych z filmu „Akademia Pana Kleksa”, na przykład „Kaczka dziwaczka”, „Kwoka”, „Witajcie w naszej bajce”, „Księżyc raz odwiedził staw”, „Dzik jest dziki”, „Cała naprzód”. Oprócz rekwizytów takich, jak wstążki czy grzechotki, uczestnicy wyposażeni byli w jeszcze jeden bardzo ważny rekwizyt – kolorowe piegi.

Kolejne propozycje

20 listopada „Koncerty Gordonowskie z EduMusic” odbędą się pod hasłem „Deszcze niespokojne” (spotkanie inspirowane pieśniami patriotycznymi), zaś 18 grudnia będą to „Kolędy świata” (w oparciu o melodie świąteczne).  Koszt udziału w jednym spotkaniu to 20 zł za dziecko i 35 zł za osobę dorosłą. Początek każdego koncertu o godz. 10.00.

Natomiast 6 listopada, w ramach „Kina z maluchem” odbędzie się projekcja dramatu „C’monC’mon” (reż. Mike Mills), o dziennikarzu, który wyrusza wraz ze swoim siostrzeńcem w podróż przez kraj. 11 grudnia wyświetlona zostanie „Młodość Astrid” (reż. Pernille Fischer Christensen), o początkach oraz młodości słynnej pisarki Astrid Lindgren. Za bilet na jeden seans osoba dorosła zapłaci 21 zł (dzieci uczestniczą w wydarzeniu za darmo). Seanse rozpoczynają się o godz. 11.00.

aw

« z 2 »
« z 2 »

Artykuł przeczytano 1474 razy

Last modified: 23 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »