sobota, 24 lutego 2024r.

Wypłaty rent i emerytur bez zakłóceń

Autor: |

Jak zapewniają przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,  mimo ograniczeń wynikających z wprowadzonym w kraju stanem zagrożenia epidemicznego, renty i emerytury są i będą wypłacane bez opóźnień. Bezpieczne są również wypłaty tzw. trzynastych emerytur.

– Chciałabym uspokoić naszych świadczeniobiorców, w szczególności emerytów i rencistów, a także pracowników i pracodawców. Wypłaty wszelkich świadczeń są realizowane na bieżąco i zgodnie planem. Nie są również zagrożone trzynastki. Większość uprawnionych otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą – wyjaśnia prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Zakład na bieżąco wypłaca również inne świadczenia, w tym zasiłki opiekuńcze, chorobowe czy pogrzebowe. Instytucja bez zakłóceń realizuje waloryzację emerytur i rent.

Dodatkowe informacje

ZUS zaleca swoim klientom kontakt telefoniczny lub przez internet. Działają cztery infolinie – ogólna, czynna w godz. 7.00-18.00, pod numerem 22 560 16 00 oraz infolinie tematyczne czynne w godzinach 7.00-15.00:

– 22 290 87 01 w sprawie zasiłków chorobowych i opiekuńczych w związku z koronawirusem,

– 22 290 87 02 w sprawie wsparcia ZUS dla przedsiębiorców,

– 22 290 87 03 w sprawie odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej.

Pytania można wysyłać również mailem pod adres cot@zus.pl. Informacje o świadczeniach i składkach dostępne są też na Platformie Usług Elektronicznych.

– Dla bezpieczeństwa sale obsługi klientów są dostępne tylko w ramach wydzielonych stref, w których klienci mogą samodzielnie składać wnioski do przeznaczonych do tego pojemników, bez kontaktu z pracownikiem – informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

aw

Artykuł przeczytano 1220 razy

Last modified: 20 marca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »