poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Wyniki lepsze niż w kraju!

Autor: |

Najlepiej poradzili sobie z zadaniami z języka polskiego i obcego, ale i matematyka stoi na niezłym poziomie. Znamy szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty, do którego w maju podeszło 373 uczniów ze Świdnika.

Średni wynik z języka polskiego wyniósł wśród świdniczan 64 procent. Z matematyki uzyskali 58 procent, z angielskiego – 77 procent, z niemieckiego – 90 procent, a z hiszpańskiego – 100 procent. Nasza młodzież może więc pochwalić się lepszą oceną niż wynosi powiatowa, wojewódzka i krajowa średnia (j. polski – 60 procent, matematyka – 47 procent, angielski – 66 procent, niemiecki – 49 procent, hiszpański – 69 procent).

Wśród placówek oświatowych w naszym mieście najwyższy wynik uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7. „Siódemka” osiągnęła 8 stanin (w 9-stopniowej skali) z aż trzech przedmiotów: polskiego, matematyki i angielskiego. Młodzież zdała egzamin z polskiego na średnio 71 procent, matematyki – 61 procent, angielskiego – 88 procent.

– Wyniki są satysfakcjonujące, choć do osiągnięcia został nam jeszcze 9 stanin. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z tego, jak naszym uczniom poszło z polskiego i angielskiego. Możemy się, na przykład pochwalić klasą, w której język angielski wszyscy zdali na 100 procent. Wynik z matematyki jest wyższy niż w ubiegłym roku. Mamy 8 stanin, tak jak Szkoła Podstawowa nr 4. Gratuluję uczniom i nauczycielom, którzy ciężko pracowali, by osiągnąć sukces. Teraz przyjdzie czas na chłodną analizę, żebyśmy w przyszłym roku zawalczyli o 9 stanin – mówi Piotr Bogusz, dyrektor SP nr 7.

Z egzaminem doskonale poradzili sobie również wychowankowie SP nr 3. Z polskiego uzyskali średnio 61 procent, z matematyki 53 procent, z angielskiego 65 procent, a z niemieckiego 90 procent. Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 4 otrzymali średnio: z polskiego – 60 procent, z matematyki – 61 procent, a z angielskiego – 78 procent. W przypadku „Piątki” młodzież napisała test z polskiego na średnio 65 procent, matematyki – 56 procent, angielskiego – 75 procent i hiszpańskiego – 100 procent.

af

Artykuł przeczytano 120 razy

Last modified: 16 lipca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?